WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 29 listopada 2010

eBooki ePub i e-Czytnik Onyx Boox 60s czyli Gandalf w orbicie Virtualo

Biuro prasowe Virtualo podało informacje o rozpoczęciu sprzedaży eBooków ePub oraz e-Czytnika Onyx Boox 60s przez e-Księgarnię Gandalf. Tym samy Gandalf znalazł się w orbicie wpływów.

29.11.2010 r. Gandalf.com.pl rozpoczął współpracę z Virtualo. W ofercie księgarni znajduje się ponad 6 200 tytułów. W pierwszym kwartale ma ich być już 10 000 . eBooki w formacie ePub na e-Czytniki oraz popularne PDF'y z oferty Virtualo dostępne są w ciągłej sprzedaży. Księgarnia Gandalf w ostatnim rankingu e-Księgarni zajął 4 miejsce po Merlin.pl , Empik.com  i KDC.pl. Na uwagę zasługuje fakt, że Gandalf w ubiegłym roku podwoił swoje przychody z 7,5 mln do 15 mln złotych. Większy przyrost procentowy miała Księgarnia ŚwiatKsiążki.pl zajmująca 5 miejsce.

Onyx Boox 60s - Gandalf


Według informacji ; E-booki z Virtualo dostępne w gandalf.com.pl można odczytywać na 95% e-czytników dostępnych w Polsce, czyli wszystkich które obsługują zabezpieczenie Adobe DRM. Wkrótce dostępne będą również specjalne aplikacje umożliwiające czytanie e-booków na urządzeniach firmy Apple – iPadzie i iPhonie oraz na urządzeniach opartych na platformie Android. Przy zachowaniu trendu rozwoju sieci dystrybucji i tempa przyrostu bazy tytułów, a także rozwijaniu oferty e-czytników, których ceny będą spadać, można spodziewać się, że w krótkim czasie e-czytelnictwo będzie równie popularne jak w Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Cena e-Czytnika Onyx Boox 60s w Gandalfie to 753,46 złotych dostępne w czarnym i brązowym etui. Warto przypomnieć, że wspomniany rynek niemiecki oferuje swoim czytelnikom e-Czytnik ECTACO za niecałe 100 EUR pomijając siłę nabywczą konsumenta. W ofercie BezKartek znajdziemy również przebój ostatnich tygodni Prestigio Libretto PER3162B i ponad 300 lektur GRASTIS!

Z jednej strony cieszy, że rośnie nam hurtowy integrator rynku e-Książki. Może to wpłynąć korzystnie na negocjacje cenowe z wydawcami. Z drugiej jednak trochę niepokoi, że e-Księgarnie uzależniają się od jednego dostawcy co może wpłynąć niekorzystnie na portfele czytelnika. Niepokoi również fakt, że za konsolidacją stoi jeden duży gracz, który potrafi zaskakiwać polityką cenową w stosunku do wydawców jak i klientów. 


Czas integracji zapewne ma sens zwłaszcza przed wejściem kolejnego kolosa Amazon. Nasuwa się jednak natarczywe pytanie ; czy wszyscy na tym skorzystamy ?

Źródło ; informacja prasowa Virtualo

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga