WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 18 grudnia 2011

Kindle Fire cena 149$, e-Czytnik Kindle 49$ - dalsze spadki cen w 2012 r.

Amazon skutecznie namieszał. Praktycznie Kindle Fire zdetronizował króla informacji iPad'a. Sprzedaż tabletu Amazon sięga miliona sztuk tygodniowo mimo słabych ocen użytkowników. Według New York Times prawie 30% opinii jest słaba lub sięgająca zaledwie trzech gwiazdek. Nook Tablet z nieco lepszymi recenzjami i wyższej cenie idzie także w ślady Kindle Fire i Barnes&Noble i zapowiada wzrost sprzedaży jeszcze w tym roku.

Jakie ceny e-Czytników i tabletów w 2012 r.?

e-Czytnik Kindle Touch 3G


James Wang analityk rynku digitimes prognozuje sprzedaż e-Czytników w 2012 r., która osiągnie 28,9 milionów sztuk rosnąc w ciągu roku o 34,1%. Wpływ na to będzie miała coraz większa konkurencja producentów tabletów. Według Wanga przeciętny poziom cen tabletów 10,1 calowych kształtować się będzie między 299 a 399$, 7 calowe spadną do 199-249$ za sztukę. Ponieważ tablety konkurują z e-czytnikami o względy e-Czytelników realna jest cena w 2012 r. eReadera Kindle 49$, a jego kuzyna Kindle Fire 149$.

My czekamy na wiosenny debiut Amazon Polska. Jakich cen możemy się spodziewać? Trudno to ocenić, bo nam nijak wychodzą przeliczenia dolarowe. Najtaniej u nas e-Czytnik Kindle można kupić za 589-599 zł a Kindle Fire oscyluje między 999 a 1070 zł. Ma to związek ze zmianami kursu złotówki przez co trudno wstrzelić się w najkorzystniejszą cenę. Wychodzi na to, że dolara trzeba liczyć po ponad 5 zł. To już nie jest jednak wina importerów, ale naszego wspaniałego MF, które przecież ciągle z uporem obstaję przy wyższym Vat na książki elektroniczne, ale jeśli można bezkarnie łupić polską miedź to co dopiero mówić o e-Czytelnikach. Jak znajdziesz taniej e-czytniki daj znać. Najlepsi niech wygrywają.

e-Czytnik NOOK Simple Touch w cenie 99$ to dla polskiego "biedniejszego" odbiorcy to wyjątkowo atrakcyjne cena. Szkoda, że nie w Polsce. I tak zapowiada się, że eCzytniki i Tablety będą popularnym prezentem pod polską choinką.

Źródło; digitimes.com 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga