WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 21 października 2009

eBook z BookServer

eBook z BookServer to kolejna inicjatywa na burzliwym rynku e-książki. Internet Archive założony w 1996 r. przez Brewstera Kohle stworzył nowy otwarty projekt mający skupić w jednym miejscu zdigitalizowane książki. BookServer jako integrator skupia się na współpracy z autorami, wydawcami i bibliotekami.

Platforma będzie sprzedawać i wypożyczać e-książki oraz korzystać nieodpłatnie. Odbiorcy mają możliwość czytać wybrane tytuły na dowolnym urządzeniu czy to jest smartfon, czytnik eBook czy laptop, netbook lub dowolny komputer. Dobrze ilustruje to schemat na stronie projektu BookServer.

Open Library jest projektem non-profit częściowo finansowanym przez California State Library. Jest otwarty dla wszystkich również dla miłośników książek. Open library do tej pory zebrał około 30 mln rekordów z czego 20 mln jest już dostępnych.

Dzięki takim inicjatywom mamy oraz większy wybór wśród dystrybutorów i coraz szybszą możliwość do interesyjącej nas wiedzy.

Wydawnictwa cyfrowe są gorąco za. Może czas i na polski projekt ?

Czytaj więcej o projekcie Open Library i jak uczestniczyć.

Źródło ; www.computerworld.pl , www.archive.org

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga