WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 29 października 2009

iRuch

iRuch to nowy ruch dystrybutora prasy. Ratując się przed spadającymi wpływami ze sprzedaży Ruch w grudniu 2009 r. planuje uruchomić e-czytelnię będącą pośrednim ogniwem między sprzedażą e-wydań a czytelnią online. Dostęp do wybranych kategorii w iRuch będzie płatny. Dostęp dzienny do pięciu działów tematycznych będzie udostępniony za około 1 zł. Koszt uwzględnia brak nakładu na druk i papier. Materiały prasowe będą zamieszczane w formacie pdf co umożliwi korzystanie czytelnikom z artykułów na komputerze, komórce i czytnikach.

Pomysł iRuch zapewne dobry i idzie w zgodzie z pomysłem realizowanym przez potentata prasowego zza oceanu Ruperta Murdoch'a. Inspiracją zapewne jest również nieustający sukces Amazon, który kolejny raz nawet w "kryzysie" pokazujący dobre wyniki finansowe.

Czy iRuch będzie sukcesem ? Dla nas odbiorców wydawnictw cyfrowych to dobra wiadomość. Zwiększa nasze możliwości dostępowa. Ważne jednak, by za płatnym dostępem szła jakość i zadowolenie odbiorców.

Czy e-wydania prasy mogą czuć się zagrożone ? iRuch nam to może pokazać.

Źródło ; rp.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga