WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 10 października 2009

eClicto - Kindle. Dawid i Goliat

W odróżnieniu od niektórych polityków Wydawnictwa cyfrowe cieszą się z konkurencji. Jak wiemy czytnik e-paper Amazon Kindle wchodzi również na nasz polski rynek. Znamy już cenę międzynarodową wynoszącą 279 $. Cena Kindle jest zatem zbliżona do debiutanta na rynku eClicto.

Kto zwycięży w walce Dawida z Goliatem ? Za Kindle stoi światowa znana marka Amazon. eClicto stoi praktycznie w blokach startowych, nie ma jeszcze doświadczenia i wielu opinii od użytkowników. Oczywiście ma jeszcze małe zaplecze techniczne. Posiada zaletę, że w pakiecie dostajemy 100 tytułów eBooków i to po polsku. Tego Amazon Kindle brakuje. Jeszcze, bo w zależności od rozwoju sytuacji nie widzimy tutaj przeciwskazań, aby polscy wydawcy z niechęcią podpisywali umowy z Amazon. To przecież kwestia prestiżu i woli światowego giganta.

Jedno jest pewne pierwsze poważniejsze ruchy na rzecz zdobycia konsumentów zaczęły się i każdy z tych i następnych graczy na rynku czytników e-paper będą musieli się wysilić. Przecież to my czytelnicy głosujemy swoimi portfelami na różne rzeczy. Nawet, więc jak ojdzie do wojny będzie to z naszą korzyścią. Sercem jesteśmy za naszymi, ale ręka która ma zapłacić szuka najlepszych i najtańszych rozwiązań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga