WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 16 lutego 2011

Kto chce "wykończyć" ministra Daniluka? Członek Komisji Nadzoru Finansowego ma potężnych wrogów. Komu się naraził?

Kto chce "wykończyć" ministra Daniluka?

Mariusz Zielke

Członek Komisji Nadzoru Finansowego ma potężnych wrogów. Komu się naraził?


Zagadka kryminalna!!! Dariusz Daniluk* jest wiceministrem finansów i członkiem Komisji Nadzoru Finansowego. Ważnym człowiekiem, w moim odczuciu bardziej fachowcem niż politykiem. Nie wiem czy dobrym, czy złym. Zapewne jednak mądrą osobą i nie intrygantem. Niestety, obawiam się, że przez to skazanym na porażkę w starciu z ludźmi wprawionymi w „zwalczaniu” pracowników Ministerstwa Finansów. Ponieważ usłyszałem ostatnio pewną spiskową teorię, jakoby ktoś chciał moimi rękami go „wykończyć” (oczywiście medialnie) lub jedynie podkopać jego pozycję, to postanowiłem podjąć rękawicę. I to wcale nie tylko po to, żeby jasno powiedzieć, jak bardzo brzydzę się takimi metodami. W końcu mamy ferie – trochę zabawy nam nie zaszkodzi.

Proponuję zatem czytelnikom zabawę kryminalną. Otóż odpowiedź na pytanie, kto wydał fikcyjne zlecenie „zabójstwa” (medialnego) ministra Daniluka, znajdziecie na kartach książki WYROK. Podpowiedź: należy pomnożyć 100 przez 2 po czym od wyniku odjąć 27 (osobom mającym problemy w dostrzeżeniu problemów rynku kapitałowego zezwala się na użycie kalkulatora – instrukcja obsługi w książkach Dana Browna). W ten sposób uzyskamy numer strony. W pierwszym akapicie na tej stronie znajdują się dwa nazwiska. Jedno z nich jest odpowiedzią w naszej zagadce (niestety nie mogę więcej podpowiedzieć, bo quiz byłby za łatwy – trzeba będzie strzelić). Wśród prawidłowych odpowiedzi rozlosuję nagrodę: tradycyjny egzemplarz książki WYROK ze specjalną dedykacją. Odpowiedzi proszę przesyłać na adres: m.zielke@ngi24.pl (z dopiskiem: konkurs1) lub wpisywać w komentarzach. Zwycięzca będzie mógł zachować anonimowość lub nie (wedle życzenia). Możliwy będzie odbiór nagrody w punkcie kontaktowym (dla chcących zachować pełną anonimowość).

Książkę w wersji elektronicznej możecie kupić na www.bezkartek.pl

W księgarniach będzie dostępna od 2 marca. Na rozwiązania zagadki czekamy do 5 marca.

*Czytelników nie zorientowanych w tematyce intryg, przepraszam za cały wpis. Uprzejmie przepraszam też pana ministra Daniluka za użycie jego prawdziwego nazwiska w tej fikcyjnej zabawie. Smutnym faktem w całym happeningu jest to, że ktoś rzeczywiście atakuje pana ministra metodami poniżej pasa (niestety nie wiemy, kto). Długo zastanawiałem się, jak na to zareagować i doszedłem do wniosku, że skoro żyjemy w świecie, w którym niewiele osób dostrzega poważne dyskusje, to może ktoś zauważy żart. Tak też należy traktować cały ten wpis. Wyjaśnienie sprawy wkrótce na . Warto do nas zaglądać – będziemy mieli dla czytelników trochę niespodzianek.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga