WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 28 lutego 2011

e-Kiosk na celowniku Empiku?

Czy Empik ma na celowniku e-Kiosk? Jak duży jest apetyt Empiku? To pytanie jest prostą konsekwencja ostatnich wydarzeń i strategii NFI Empik Media & Fashion.


Nie milkną jeszcze echa głośnego przejęcia e-Muzyki, a już ciśnie się pytanie; kto następny?. Spółka konsekwentnie realizuje strategię zdobycia dominującej pozycji dystrybutora rozrywkowej treści w Polsce. W swoim portfolio posiada już virtualo.pl sprzedające e-książki i książki audio. Teraz za 7,6 mln złotych przejmuje 61,49% akcji e-Muzyki.

W przypadku e-Muzyki i e-Kiosku znaczącym akcjonariuszem był i jest IQ Partners S.A. Jak widać potrafiący się dogadać z Empikiem. Jest to też o tyle prawdopodobne ponieważ Prezes Zarządu IQ Partners Maciej Hazubski w wywiadzie dla Bankier.tv zapowiedział wyjście z inwestycji. Dokładnie w 12 minucie wywiadu poniżej:
null


Połączony e-Kiosk z eGazetami jako numer jeden i numer dwa na rynku cyfrowej prasy staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym kąskiem dla takiego gracza jak Empik. Wartość rynkowa e-Kiosku to niespełna 4 mln złotych. Z czego 14,35% akcji pozostaje w posiadaniu IQ Partner. Przy wycenie rynkowej e-Muzyka S.A. na poziomie około 11 mln złotych to przysłowiowy pikuś. Nie są to wielkie pieniądze dla NFI Empik Media & Fashion. Efekt synergii jest korzystny dla obydwu stron. Zwłaszcza, że także e-Kiosk mocno wchodzi na rynek eBooków i AudioBooków, a Prezesowi Szymańskiemu brakuje mocnego dystrybutora e-prasy.


Prezes NFI EM&F Maciej Szymański już nie raz artykułował chęć digitalizacji oferty i przechodzenia z nośników fizycznych na cyfrowe. Poniekąd wymuszają to konsumenci znajdując więcej korzyści w treściach cyfrowych.

To tylko jeden z możliwych scenariuszy. Zaczyna jednak być coraz ciekawiej. Rynek zaczyna się konsolidować. Newconnect staje się też miejscem gdzie coraz częściej można znaleźć ciekawe i rozwojowe spółki, Wystarczy tylko mieć na nie dobry pomysł. Staje się też jasne, że mniejszym podmiotom będzie z dnia na dzień trudniej zabiegać o klienta, który staje się bardziej wymagający.

Do zagospodarowania pozostało już niewiele podmiotów z rynku wydawnictw cyfrowych. BezKartek przejęło Zixo. Swojej szansy nie wykorzystał iRuch projekt Ruchu. eClicto ciągnie swój e-Czytnik. Krążą pogłoski, że Audioteka.pl szuka inwestora. Nexto rozwija sieć partnerską i poszerza ofertę cicho zapowiadając swój e-Czytnik. Jest się o co "bić".

Zapowiada się ciekawy rok. Oby tylko nie pozostał jeden duży gracz. Wybór i konkurencja wykluwa lepsze produkty i oferty. I to właśnie my kreujemy liderów rynku własnymi portfelami. Niech zwyciężą najlepsi.

Źródło; GPWInfoStrefa, Bankier.tv, IQ Partners S.A., wirtualnemedia.pl, emf-group.eu

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga