WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 25 lutego 2011

Polak z internetu czyta dwa razy więcej

Jaka jest prawda o czytelnictwie w Polsce? Czy Polak nie czyta? Może już czas na zmianę metod badawczych?

Wszyscy byliśmy wstrząśnięci wynikami badań nad czytelnictwem przeprowadzonym przez Bibliotekę Narodową. Według przeprowadzonej analizy 56% ankietowanych nie przeczytało w ciągu roku ani jednej książki? Co dziesiąty Polak przeczytał więcej niż 6 książek. Czy te badania są prawdziwe i odzwierciedlają rzeczywistość?Rodzi się dużo wątpliwości. Pamiętamy liczne wpadki dotyczące sondaży poparcia partii politycznych. Nasuwa się natrętna myśl, że może warto zmienić klasyczne metody badawcze i dostosować je bardziej do współczesności? I to wcale nie dlatego, że diagnoza jest bolesna. Świat się zmienił i czytelnicy także. Czytelnictwo nie polega już tylko na czytaniu zbioru liter na papierze. Cyfrowe zapisy liter w postaci e-książki i e-wydania lub treści bezpośrednio z sieci zyskują na popularności.

Wydawnictwo flashbook.pl publikuje na swojej stronie efekty sondażu wśród internautów.  Okazuje się, że Polak z internetu czyta dwa razy więcej niż przeciętny obywatel.

89% badanych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przeczytało przynajmniej 1 książkę. Wynika z tego, że przeciętny użytkownik sieci czyta dwa razy więcej. Jeszcze niedawno znaleźli się mądrale, którzy usiłowali dorobić gębę pijaka i przygłupa właśnie internautom. Teraz Ci mądrale mają problem ze swoją gębą.

Warto zauważyć, że aż 76% internautów uważa książki za bardziej wiarygodne źródło niż informacje z sieci.

Nadchodzący w marcu Tydzień e-książki - eBooka jeszcze to może zmienić.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga