WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 21 lutego 2011

Gdzie i jak wydać książkę - eBook w 5 minut. Self - publishing wolność tworzenia

Gdzie i jak wydać książkę - eBook? Masz już napisaną książkę i nie wiesz co dalej? Wydać eBooka czy książkę papierową? Na wysłane teksty wydawcy nie odpowiadają? Masz pewność, że Twoja książka jest genialna? Twoi przyjaciele to potwierdzają?

Self-publishing wolność tworzenia.

Self-publishing najprościej mówiąc to samodzielne wydanie swojego arcydzieła. Najbardziej znanymi autorami, którzy sami wydali swoje książki są Mark Twain, Lewis Caroll, Deorge Bernard Shaw, Edgar Allan Poe, Rudyard Kipling, Erich von Daniken czy ostatni polski sukces thrillera WYROK Mariusza Zielke - czytaj wywiad. Wiesz, że wśród 50 bestsellerów Kindle Amazonu jest 18 jest wydanych przez autorów? Ty też możesz znaleźć się w tym doborowym towarzystwie.

Wydanie książki papierowej wymaga więcej wysiłku. W przypadku eBooka sprawa staje się prosta. W sieci znajdziemy platformy oraz narzędzia, które niemal w kilka minut pozwolą Ci dotrzeć do nieograniczonej ilości odbiorców. Od Ciebie zależy Twój sukces. Warunek jest jeden treść Twojej książki powinna być wyjątkowa.

Czytaj - Jak napisać książkę i zostać pisarzem

Polski rynek self-publishing dopiero się rozwija. Całkiem niedawno powstały platformy, do publikacji i sprzedaży Twoich produkcji. Daleko nam jeszcze do potentatów z zza oceanu czy największego rynku azjatyckiego. Tam jednak wszystko jest mega i milion wydanych tytułów to takie demo, przygrywka do tego co nastąpi.

Każda platforma różni się w szczegółach produkcji. Generalnie nie musisz się starać o ISBN. To jest poza Tobą. Często koszt przygotowania książki - eBooka firmy biorą na siebie w zamian za odpowiednią prowizję. Nie ponosisz jednak kosztów ryzyka. Nie martwisz się o umowy dystrybucji. Dostajesz dostęp do panelu, gdzie zarządzasz treścią a nawet ustalacz cenę książki.
eBook w self-publishing jest idealnym rozwiązaniem.

Dla tych, którzy nie muszą martwić się środkami na wydanie mogą skorzystać z gotowego programu, który uatrakcyjni eBooka w multimedialne treści webpublication.pl.

Ciekawym i godnym polecenia projektem jest Wydaje.pl, gdzie znajdziesz nawet przewodnik jak to się wszystko robi. Podobną usługą chce się z Tobą podzielić you-ebook.pl oraz stronasztuki.pl, gdzie znajdziesz krótki filmik poglądowy. Jedna z nowszych platform z muzyka i eBookami jest Beezar.pl.

Idąc śladem Mariusza Zielke możesz liczyć także na BezKartek.pl, gdzie w ramach usługi Twój eBook zostanie przekształcony w formaty PRC i ePub, a jak pewnie już wiesz mBook staje się równie popularny jak eBook. Trudno też by było pominąć virtualo.pl współpracujące z empikiem. Mniej przejrzysty jest serwis poczytaj.to, ale w poszukiwaniach najlepszego miejsca nie można nie wspomnieć. Podobnie jak wydawnictwo innowacyjne Novae Res , w którym wydasz i eBooka i papierową książkę.

Jeśli nie przekonuje Cię eBook i nie ma dla Ciebie znaczenia ekologia możesz wydać książkę papierową. W tym celu więcej informacji uzyskasz na fortunet.eu działający z empikiem, radwan.pl,
wfw.com.pl.

Cóż pozostało skoro wmawiają nam, że Polacy nie czytają? Polacy do piór, komputerów i pisać, wydawać, publikować i oczywiście czytać.

Polecam Ci również artykuł Piotra Kowalczyka - Czym jest self-publishing i dlaczego warto zadbać o jego rozwój? 

Pamiętaj, że rozwój zależy też od Ciebie. Jak znasz jeszcze inne dobre linki prześlij w komentarzach.

2 komentarze:

  1. Jest też rodowity Polski i zarazem sporo tańszy odpowiednik webpublication.pl - pressmo.pl. Dobre zwłaszcza w sytuacji, jeśli chcemy mieć eBooka u siebie na serwerze, a nie korzystać z cudzego hostingu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oprócz webpublication i pressmo polecam również www.epublikacje.com Dobry skrypt i fajnie działający. Można umieścić u siebie na stronie lub nagrać na płytki.

    OdpowiedzUsuń

Archiwum bloga