WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 23 stycznia 2011

Jak napisać książkę i zostać pisarzem

Jak napisać książkę? Czy trzeba mieć więcej talentu czy wiedzy? O czym pisać, aby przykuć uwagę czytelnika? Jak zostać pisarzem? Gdzie znaleźć porady; jak napisać książkę? To pytania, które zadaje sobie coraz więcej internautów.

Odpowiedź na te pytania nie jest jednoznaczna. Widać jednak, że temat cieszy się dużym zainteresowaniem. W internecie można znaleźć poradniki i kursy, które odsłaniają tajemnice sukcesu pisarzy. Jeśli chcesz znaleźć się w gronie poczytnych autorów wymienione publikacje mogą wskazać Ci drogę.

Oto kilka z nich:

- Mistrzologia - Arkadiusz Podlaski

Arkadiusz Podlaski, autor siedmiu cenionych publikacji eksperckich, przeprowadzi Cię przez kolejne etapy: od opracowania pomysłu na własną książkę, przez pisanie, proces wydawniczy, aż po marketing i zarabianie na zdobytej pozycji!


- Będę pisarzem - Dorothea Brande

Będę pisarzem” przez amerykańskich recenzentów uznana została niemal za jedną z pozycji obowiązkowych dla przyszłych autorów bestsellerów. Udowadnia bowiem, że prawdziwe pisarstwo to magia, którą każdy z nas może ujarzmić – jeśli tylko wystarczy mu odwagi i determinacji w przezwyciężaniu początkowych trudności.


- Autor 2.0 - Aleksander Sowa

Czy wiesz, jak wydać i zarabiać na własnej książce? Autor 18 poczytnych publikacji zdradza swój sekret.
 Autor Aleksander Sowa o sobie:

"Pisanie to moja pasja. Zadebiutowałem w 2005 roku. Wydałem
osiemnaście publikacji, kolejnej jestem współautorem. Łączny ich nakład to ponad 25 tys. egzemplarzy. Są to publikacje elektroniczne (tj. ebooki), jak i książki papierowe. Współpracuję z: Wydawnictwami Komunikacji i Łączności, Netina, Ardeo, wydawnictwem Poligraf i e-bookowo. Wydaję także pod pseudonimami."

W 2010 roku jego książka "Jeszcze jeden dzień w raju" otrzymała główną nagrodę jury i czytelników w plebiscycie „Najlepsza książka na lato 2010" wortalu literackiego Granice.pl w kategorii "Najlepsza książka do słuchania".


- Sztuka pisania - Wiktoria Nester

Sztuka pisania” to kompletny przewodnik po tym, jak tworzyć najpopularniejsze formy pisarskie, z którymi możesz się spotkać w swoim życiu prywatnym lub zawodowym. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą, czy dopiero uczysz się w szkole, w tym poradniku znajdziesz wiele praktycznych porad i wskazówek, w jaki sposób pisać różne typy tekstów. Dużą zaletą książki jest jej praktyczność. Duża liczba sprawdzonych przykładów tekstów pozwoli Ci pisać praktycznie od ręki gotowe teksty.- Sztuka pisania perswazyjnych tekstów - Piotr R. Michalak i Jakub Woźniak

Książka "Sztuka pisania perswazyjnych tekstów" jest analizą tego jak myślą Twoi klienci.  Gdy poznasz ten sekret, będziesz tworzył takie oferty, które trafią w sedno ich potrzeb, ... i które opróżnią ich portfele... :) Dowiesz się w jaki sposób używać słów, aby wzbudzały one natychmiastową potrzebę kontaktu, zakupu, czy kliknięcia w odpowiedni link. Z wypiekami na policzkach, czytelnicy Twoich tekstów będą robili dokładnie to, o co ich poprosisz. Przy okazji, nauczysz się też rozpoznawać próby maniupulacji Twoimi decyzjami i zaczniesz kupować tylko to, co prawdziwie potrzebujesz.


- Poznaj sekret jak pisać ebooki - Paweł Sygnowski

"Paweł Sygnowski jest najczęściej czytanym Autorem ebooków w Wydawnictwie Złote Myśli. Jego ebooki znajdują się w ścisłej czołówce bestsellerów Wydawnictwa. Jeśli ktokolwiek w Polsce posiada wiedzę, jak pisać wartościowe ebooki i zarabiać na nich, to jest nim właśnie Paweł Sygnowski."

- Mateusz Chłodnicki, Wiceprezes Zarządu Wydawnictwa Złote Myśli


- Praktyczny Kurs Pisarstwa - Katarzyna Krzan

Jak napisać fascynującą książkę
z intrygującą fabułą i odnieść sukces?

Poznaj sekrety autorów bestsellerów
"Kurs ten powstał jako efekt wieloletnich studiów nad literaturą, doświadczeń z kursów pisania, które prowadziłam z ludźmi kochającymi literaturę i pragnącymi ją tworzyć. Na Zachodzie tego typu kursy są bardzo popularne, u nas traktuje się je z przymrużeniem oka. Sama spotkałam się ze złośliwymi komentarzami typu: "jak można kogoś nauczyć pisać?". Komentarze ucichły, gdy moi podopieczni zaczęli pisać swoje teksty, które zaczynają się właśnie ukazywać tu i tam. Jedno jest pewne, dzięki tym lekcjom otworzyli się, uwierzyli w siebie i myślę, że za jakiś czas o niektórych z nich będzie głośno."

- Katarzyna Krzan, autorka ebooka

Kursy:

- Jak napisać, stworzyć i zacząć sprzedawać własnego e-booka? - kurs

Wbrew wszelkiej logice Internauci w Polsce i na zachodzie płacą często ponad 50 czy nawet 100 zł za e-booka o objętości 100-200 stron. W tym samym czasie książka drukowana o takiej objętości kosztuje 15-30 zł.- Jak się robi ebooki? - kurs

Posiadanie własnych produktów cyfrowych, takich jak ebooki, to gwarancja:
* sukcesu
* prestiżu
* stałej sprzedaży
* budowania marki
* braku konieczności przepisywania wszystkiego
po 100 razy
* eleganckiego wyglądu oferty
* możliwości wysyłki do wielu użytkowników


Zacznij pisać. Motywacyjny poradnik pisarza - Katarzyna Krzan

Sięgnij po e-booka, jeśli:
- chcesz pisać, a boisz się zacząć
- piszesz, a nie wiesz, czy dobrze
- napisałeś i chcesz to wyda
ć.

 
Czytaj wywiady:
- Katarzyna Berenika Miszczuk - Młoda Wilczyca literatury
- Ewa Stachniak - Historia z ludzką twarząMasz własne doświadczenia i przemyślenia lub szukasz odpowiedzi na inne pytania? Napisz.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga