WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 4 stycznia 2011

Co to jest system Android ? Aplikacja Nexto na Androidzie

Nexto na Androidzie? Dlaczego nie? Inna droga dostępu do elektronicznych publikacji. To nie tylko Apple.
Już teraz wchodząc na stronę Nexto testuj wersję beta aplikacji i weź udział w konkursie
i zgarnij Samsung Galaxy S.

Wygraj Samsung Galaxy S z aplikacją Nexto!


  • Czym jest aplikacja Nexto?

Nexto jest darmową aplikacją, która umożliwia czytanie i słuchanie cyfrowych książek z asortymentu największego polskiego sklepu z e-publikacjami Nexto.pl, na urządzeniach mobilnych takich jak telefony czy tablety z zainstalowanym systemem Android.
Pośród 5000 dostępnych w Nexto.pl e-publikacji, znajdują się największe międzynarodowe bestsellery takie jak „Saga Zmierzch” Stephenie Meyer, „Miliarderzy z przypadku. Początki Facebooka” Bena Mezricha, „Komórka” Stephena Kinga oraz klasyki literatury, które można pobrać całkowicie za darmo.
Dzięki aplikacji mobilnej Nexto posiadasz dostęp do kolekcji książek z każdego miejsca na świecie, z każdego urządzenia opartego na systemie Android.
Aplikację Nexto będzie można pobrać z Android Market oraz Samsung Apps już niedługo, za to teraz możesz zobaczyć jak wygląda i działa aplikacja tutaj.

  • Co jest system Android?

Android, to rozwijany przez Google system operacyjny dedykowany na urządzenia mobilne jak np. telefon Samsung Galaxy S lub tablet Samsung Galaxy Tab.
Jego głównymi zaletami są:
  • Wielozadaniowość,
  • Otwartość systemu,
  • Wsparcie technologii Flash,
  • Łatwa synchronizacja z kontem i usługami Google,
  • Duże możliwości modyfikacji.
Android jest oparty na podstawie darmowego systemu Linux i zawiera on 12 milionów linii kodu źródłowego. Licencje Apache 2.0 i GPL v2 sprawiają, iż można go swobodnie dostosować do swoich potrzeb w dowolnym celu.Firma Nexto.pl, dystrybutor e-booków, audiobooków i prasy elektronicznej, zaprasza do testów pierwszej polskiej aplikacji umożliwiającej dostęp do tysięcy cyfrowych publikacji z zasobów Nexto.pl na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android. Oficjalnie aplikacja będzie dostępna od 31 stycznia 2011 roku. Wersja testowa aplikacji zostanie udostępniona wszystkim, którzy podadzą swój adres email na stroniemobilenexto.pl.
Wygraj Samsung Galaxy S z aplikacją Nexto!
Aplikacja Nexto obsługuje zakup, pobieranie oraz czytanie lub słuchanie audiobooków i ebooków. Z aplikacji można korzystać na telefonie lub tablecie z systemem Android (np. Galaxy Tab). W ramach katalogu znajduje się ponad 7 tysięcy pozycji, w tym 3,5 tys. bezpłatnych ebooków z działu klasyka. Użytkownicy mogą także samodzielnie dodawać swoje ebooki i audiobooki wgrywając je na kartę pamięci do katalogu nexto/user.
Aplikacja umożliwia synchronizację biblioteki publikacji zakupionych w sklepie pomiędzy urządzeniami z Androidem, na których została zainstalowana. Synchronizacja obejmować też będzie tradycyjne konto dostępne przez stronę internetową.
Oznacza to dostępność zakupionych publikacji na różnych urządzeniach jednocześnie – mówi Roszkowski. – Zależy nam na tym, aby zapewnić naszym Klientom pełną dostępność zakupionych ebooków bez względu na to gdzie są, z jakiego urządzenia korzystają. Jeżeli masz telefon lub tablet możesz korzystać z tego co masz. Jeżeli masz czytnik zapewnimy Ci dostęp do książek bezpośrednio na Twoim e-czytniku. Powyższe to pierwszy etap z szeregu innowacji planowanych na 2011 rok – opisuje swoje dzieło szef Nexto.
Nexto wybrało Androida nie bez powodu. Jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się systemów operacyjnych przeznaczonych na urządzenia mobilne. Według firmy analitycznej Canalys już ponad 17% globalnego rynku smartfonów obsługiwanych jest przez ten system, a sprzedaż telefonów z Androidem wzrosła o ponad osiemset procent w porównaniu do ubiegłego roku.
Oficjalne uruchomienie aplikacji zaplanowane jest na 31 stycznia 2011 roku. Już teraz Nexto.pl zaprasza zainteresowanych do przetestowania stabilnej wersji beta aplikacji, która dostępna jest na system operacyjny Android w wersji 1.6 lub wyższej.
Prace trwają nieprzerwanie od 6 miesięcy. Zdajemy sobie jednak sprawę, iż żaden produkt nie może być doskonały. Do doskonałości chcemy jednak zbliżyć się z pomocą osób testujących aplikację. Stąd pomysł na udostępnienie wersji beta jeszcze przed oficjalną premierą – mówi Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, spółki prowadzącej Nexto.pl.
Dla odwiedzających oficjalną stronę aplikacji, mobilenexto.pl, dostępna będzie ograniczona liczba zaproszeń do testów aplikacji. Dodatkowo każda osoba, która weźmie udział w testach będzie brała udział w losowaniu telefonu Samsung Galaxy S.
Źródło: informacja prasowa
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga