WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 7 stycznia 2011

e-Czytnik eBook w Nexto

Wydawnictwa cyfrowe nieoficjalnie doiedziały się, że najbliższym czasie Nexto zamierza wprowadzić do oferty e-Czytnik eBook eReaderPrezes Zarządu Bartek Roszkowski nie wykluczył, że będzie to możliwe w przeciągu 3-4 miesięcy. W domyśle możemy spodziewać się kilku niespodzianek. Właśnie ogłoszono test aplikacji Nexto na systemy mobilne Android, gdzie uczestnicy testu mogą wygrać Samsunga Galaxy S - to jedna z nich.

Teraz szykuje się kolejna gratka?

Jaki będzie e-Czytnik eBook Nexto? Czy będzie to rozczarowanie jak OYO Empiku? Trudno powiedzieć. Jedyne co wiemy z rynkowych plotek, że w planach był e-Czytnik Plastic Logic. Niestety ze względu na konkurencję zrezygnowano z premiery e-Czytnika pierwszej generacji, by niezwłocznie zająć się drugą generacja urządzenia. Prezes Platic Logic Richard Archuleta określił decyzję jako trudna lecz konieczną dla firmy i klientów. I może ma rację. Konkurencja w tej dziedzinie rozwija się wyjątkowo szybko. Wyjątkowością tego projektu byłaby jego elastyczność. Sama firma Plastic Logic nazywa wprost swoje dzieło jako więcej niż eReader to ProReader. Technologia ma już bogatą historię, bo powstała 1990r. w Cambridge University's Laboratory Cavendish.Ilustracja w ograniczony sposób pokazuje możliwości elastycznego wyświetlacza.

To byłby ciekawy projekt i pewnie pierwszy w Polsce. Niestety są to tylko spekulacje i rozważania. Jak będzie w rzeczywistości zobaczymy. Wiemy też, że jednym z ulubionych e-Czytników Prezesa Roszkowkiego jest Onyx boox 60. Było to jednak jakiś czas temu.

Pewne jest jednak, że e-Czytnik przyda się dla wizerunku Nexto, bo to już jedna z nielicznych księgarni z publikacjami elektronicznymi, która ich nie ma w ofercie.

Ciekawe jaki wpływ na wybór urządzenia miałyby opinie klientów księgarni. Czego tak naprawdę oczekujemy od e-Czytnika? Jakiej funkcjonalności? Czy to musi być kolejny zbajerowany gadżet jak iPad? Czy tani i użyteczny e-Czytnik? Czym tak naprawdę zaskoczy nas w tym roku Nexto?

Informacje o Plastic Logic i ilustracja ; http://www.plasticlogic.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga