WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 18 stycznia 2011

Elektroniczne czasopisma w Open Access

Dobra wiadomość. PAN we współpracy z firmą Versita publikuje elektroniczne czasopisma naukowe w Open Access. Na początek projekt obejmuje 21 tytułów czasopism naukowych. Open Access udostępnia bezpłatnie pełne treści, które można odczytać, skopiować i wykorzystywać. Autorzy elektronicznych publikacji mogą stosować ograniczenia, ale nie umożliwia to korzystania  z treści. Zachowują także prawa autorskie.

Versita jest czołowym wydawcą czasopism naukowych oraz dostawcą nowoczesnych technologii dla wydawców. Firma jest wyłacznym partnerem w Europie Centralnej i Wschodniej MetaPress.

Największy katalog otwartych publikacji naukowych znajduje się pod adresem doaj.org. Obecnie w katalogu znajduje się 5 998 czasopism zawierających 499 865 artykułów.

Redakcje czasopism naukowych umieszczają w sieci nie tylko spisy treści i abstrakty, ale również całe teksty publikacji. Korzystać z nich mogą pracownicy naukowi, studenci oraz osoby zainteresowane. Niektóre z nich ukazują się tylko w postaci elektronicznej.

Bezpłatny dostęp uzyskamy również pod adresami:


Więcej informacji znajdziesz:
Źródło ; di.com.pl , oraz serwisy wymienione w linkach, portalwiedzy.pan.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga