WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 3 stycznia 2011

eGazety w e-Kiosku

Planowali, planowali i realizują. e-Kiosk zawarł porozumienie na mocy którego łączy się z serwisem eGazety. Teraz eGazety kupimy w e-Kiosku.

Co ciekawe to e-Kiosk mimo, że jego obroty są ponad 6-krotnie mniejsze nabywa 100% udziałów dotychczasowej konkurencji. Chcieć to jednak móc.

Dlaczego "Rzepa" pozbywa się najciekawszego kawałka?

Wróćmy jednak do informacji prasowej:


2010-12-30
e-Kiosk i eGazety razem!

Wczoraj (29 grudnia), czyli dokładnie w szóstą rocznicę założenia spółki, e-Kiosk S.A. podpisał umowę inwestycyjną w sprawie przejęcia eGazety Sp. z o.o.
W wyniku fuzji powstanie dystrybutor prasy cyfrowej, który będzie liderem tego rynku w Polsce. Powstanie zatem jeden duży podmiot, mający w ofercie ok. 450 tytułów prasowych, a zajmujący się także dystrybucją e-booków i audiobooków.
– To przełomowe wydarzenie, rozpoczynające nowy rozdział w historii rynku dystrybucji prasy cyfrowej i publikacji cyfrowych w Polsce – ocenia Piotr Kubiszewski, prezes e-Kiosk S.A. – Dzięki fuzji będziemy w stanie ograniczyć koszty rozwoju technologicznego, co oznacza, że będziemy wspólnie dostarczać rozwiązania techniczne oczekiwane zarówno przez klientów, jak i wydawców. Po połączeniu będziemy mogli zapewnić klientom pełną ofertę tytułów, dzięki czemu zyski z dystrybucji powinny wzrosnąć.
Od strony formalnej zgodnie z podpisaną umową e-Kiosk obejmie 100% udziałów w kapitale zakładowym eGazety Sp. z o. o., w zamian za co właściciel eGazet – spółka Kariera.pl S.A. – obejmie 7.397.000 akcji nowej serii „F” e-Kiosk S.A. Więcej szczegółów technicznych dotyczących transakcji opublikowanych zostało w komunikacie giełdowym.
------
e-Kiosk S.A. (poprzednio: Digital Content sp. z o.o.) powstała w grudniu 2004 roku we Wrocławiu. Specjalizuje się w tworzeniu elektronicznych systemów sprzedaży treści tekstowych. Sztandarowym produktem firmy jest system dystrybucji e-wydań, e-booków i audiobooków e-Kiosk.pl. Oprócz tego e-Kiosk SA zajmuje się tworzeniem internetowych archiwów z treścią, archiwów prasowych na płytach CD/DVD, doradztwem w zakresie sprzedaży treści w Internecie itp. W ofercie e-Kiosku znajduje się obecnie ok. 200 tytułów prasowych i ponad 900 książek audio. Przychody e-Kiosk S.A. w roku 2009 wyniosły 780,8 tys. zł.
eGazety Sp. z o.o. jest liderem na rodzimym rynku cyfrowej prasy. W styczniu 2005 r. firma otworzyła pierwszy w Polsce internetowy kiosk z e-wydaniami gazet i czasopism. Do ich odczytu służy autorska aplikacja eGazety Reader, która dostępna jest zarówno dla systemu Windows, jak i MacOS (również w wersji dla iPhone'a i iPada). Od początku działalności firma dostarcza e-prasę zarówno czytelnikom indywidualnym, jak i klientom biznesowym, w tym największym firmom i instytucjom w Polsce i za granicą. Obecnie w ofercie eGazet znajduje się ponad 350 tytułów. W 2009 roku czytelnicy pobrali ponad 2 mln e-wydań w formacie eGazety. Przychody netto ze sprzedaży eGazety Sp. z o.o w roku 2009 wyniosły 5142,4 tys. zł.Prezes trochę chyba przesadził z "przełomem... w historii", ale dla spółki przełom to niewątpliwy. Inwestorzy słabo reagują na podane informacje. Akcje spółki można kupić poniżej ceny emisji prywatnej za 0,50 zł za akcję. Pod warunkiem, że przy tak małym obrocie mamy wyjątkowe szczęście. Może to się zmieni jak więcej akcji trafi do obrotu.

Źródło ; e-Kiosk.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga