WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Eco perpetuum mobile SolarKindle 4 - ekologiczne e-czytanie

Pierwsza solarna okładka SolarKindle na e-Czytnik Kindle 4 jeszcze bardziej podkreśla ekologiczny charakter e-czytelnictwa. Tajwańska firma SolarFocus z Tajpej wprowadziła do sprzedaży skórzaną okładkę z baterią słoneczną do ochrony i ładowania e-Czytnika Kindle 4. Wcześniej podobne produkty zaprezentowała m.in. dla iPad'a i iPhone'a.

SolarKindleEkologiczne etui SolarKindle oczywiście można zakupić w sklepie Amazon. Użytkownicy przyznają produktowi dobre a nawet bardzo dobre recenzje. Nie ma się co dziwić. Etui a właściwie urządzenie ma wbudowany panel słoneczny, który ładuje nie tylko e-Czytnik Kindle 4, ale także zapasowy akumulator, który można użyć m.in. do czytania w ciemnym pomieszczeniu włączając specjalną lampkę. Lampę o jasności 800 luxów jest wbudowana w Solar Kindle. Dioda lampki pobiera energię tylko z zapasowego akumulatora nigdy z Kindle.Ekspozycja panela słonecznego na promienie słońca powoduje automatyczne ładowanie najpierw baterii e-Czytnika Kindle a potem akumulatora zapasowego. Czas ładowania zależny jest od intensywności światła słonecznego. Przeciętnie jedna godzina ładowania wystarczy na około trzy dni e-czytania. Osiem godzin światła słonecznego powinno naładować zapasowy akumulator do pełna. Taki zestaw czyni więc z naszego e-czytnika niemal perpetuum mobile nie czyniąc środowisku  krzywdy.

Źródło; Amazon.com. solarmio.com , liliputing.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga