WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 14 stycznia 2012

Odrzucone talenty wydają eBooki za darmo i natychmiast w Oficynie Wydawniczej Self-Publishing RW2010

Piszesz książkę albo masz już napisaną? Gdzie wydać? Wysyłasz niezliczone ilości papierowych rękopisów do wydawnictw? Czujesz się jak Stieg Larsson? On umarł zanim doczekał się premiery "Millennium", bo nikt nie chciał wydać jego książki! Jak myślisz, jak czują się teraz Ci, którzy go odrzucili?

Jeśli piszesz lub masz już w dorobku napisane dzieła wiesz o czym piszę. To klasyczny przykład męki artysty nie mogącego wypłynąć na szersze wody. Pani albo pan w wydawnictwie najczęściej anonimowo decydują NIE. Ciebie nosi i trafia Cię... bo wiesz, że Twoja książka jest dobra. Ona już się podoba znajomym, którzy puszczają Twoje rękopisy lub plik w obieg. Jednak kolejne wspaniałe wydawnictwo mówi NIE. Męczysz się patrząc do szuflady na kolejną stertę zadrukowanego papieru to Twój rękopis, bo rękopis musi być na papierze. Już go prawie nienawidzisz. Zastanawiasz się czy warto jeszcze raz wysłać. Ile czasu, ile pieniędzy, ile papieru i ciągle nic a jeśli jakakolwiek odpowiedź to znowu NIE.

Czy jest na to lekarstwo? Na głupotę podobno nie, ale na kłopoty z wydawnictwami tak.
Self-Publishing. Odrzucone talenty wydają eBooki...

Przeczytaj dalej, bo naprawdę warto;

Prezentujemy ofertę Oficyny Wydawniczej RW2010.


Oficyna Wydawnicza RW2010.pl

Wszystkie przedstawione w niej utwory wywodzą się z serwisu self-publishing www.rw2010.pl, gdzie po raz pierwszy zostały opublikowane.

Serwis działa od 11 maja 2011 roku. Spośród ponad dwustu opublikowanych utworów nasi
użytkownicy pomogli nam wybrać te, które ich zdaniem są najlepsze. Ponad cztery miesiące trwały
dodatkowe prace redakcyjne i korektorskie, w które zaangażował się cały zespół Oficyny
Wydawniczej RW2010. Wszystko po to, aby naszym Czytelnikom przedstawić dzieła skończone.

Znajdują się wśród nich pozycje doświadczonych Autorów, już z pewnym dorobkiem pisarskim na
koncie, oraz młodych debiutantów, „absolut beginners”. Co ich łączy? Talent, przebojowość, wiara
w przyszłość e-booków oraz niechęć, by tworzyć do szuflady. I jeszcze jedno – najmłodszy z
prezentowanych Autorów ma lat dwadzieścia jeden, najstarszy... ponad trzy razy więcej!

Nasi Autorzy nie są gorsi czy lepsi od tych, których książki znajdują uznanie w oczach wydawnictw
tradycyjnych. Oni są po prostu inni: nieszablonowi, odważni, bezkompromisowi, obdarzeni bogatą
wyobraźnią, której nie wahają się użyć, by oczarować i zaszokować Czytelnika. Śmiało można ich
nazwać pisarskim undergroundem czy „drugim obiegiem”, bo ich twórczość wymyka się etykietom
i szufladkom.

Próbując przybliżyć naszą ofertę, można powiedzieć, że prezentujemy Państwu mocno emocjonalną
mieszankę absurdu, magii, suspensu, ironicznego poczucia humoru, realizmu z pogranicza horroru
i baśniowego obyczaju, przedstawioną żywym, barwnym i soczystym językiem, okraszoną
garściami życiowych porad, perełkami poezji oraz filozoficznych niemalże spostrzeżeń.

Kontakt

Zapraszam do współpracy!

Z poważaniem

Mateusz Ślużyński

Jak wydać za darmo i natychmiast eBook?


Serdecznie zapraszamy wszystkich Autorów do zamieszczania u nas swoich dzieł.

W oficynie RW2010 publikujesz za darmo, natychmiast i w takiej formie, w jakiej chcesz. U nas może publikować każdy Autor, który uzna, iż jego utwór jest gotów do szerszej prezentacji.

Co możemy zaoferować Autorom, którzy zechcą u nas opublikować swoje utwory?

Przede wszystkim - honorarium w wysokości 50% ceny sprzedaży utworu, płatne co miesiąc (minimalna wypłata - 100 PLN) aż do czasu, dopóki Autor nie zrezygnuje ze współpracy z nami. Najciekawszym zjawiskiem jest możliwość wielokrotnej sprzedaży każdego wystawionego utworu. Autor za naszym pośrednictwem sprzedaje tylko licencję na korzystanie z niego, a nie "fizyczny" twór. Dlatego każdy utwór może kupić każdy zarejestrowany użytkownik naszego serwisu.

Przez cały czas Autor pozostaje jedynym właścicielem pełni praw do swojego utworu. My tylko sprzedajemy licencję na korzystanie z Jego dzieła w sposób wskazany w umowie licencyjnej. To oznacza, że Autor może sam zdecydować, czy utwór chce zostawić, czy usunąć (tu prosimy tylko o kontakt z Administracją serwisu), czy przeredagować, czy też wydać gdzie indziej. Ponieważ tylko Autor posiada pełne i wyłączne prawa autorskie do opublikowanego u nas swojego utworu, może zatem nimi dowolnie dysponować, także wysyłając utwór do innych wydawnictw, czy publikując fragmenty lub całość w dowolnym miejscu, które wybierze.

Dysponujemy także własną pulą numerów ISBN, więc jeśli uznamy, że publikacja na to zasługuje, a Autor wyrazi zgodę - jego utwór otrzyma taki numer (oczywiście - bezpłatnie). Na życzenie możemy spróbować przerobić utwory na formaty przyjazne dla czytników, czyli epub i mobi; ale po pierwsze nie zawsze jest to możliwe, a po drugie to będzie wymagać przysłania na adres e-mail korekcja@rw2010.pl tekstu w formatach edytowalnych, czyli doc lub rtf, lub odt (konwersja jest oczywiście bezpłatna).

Jeśli Autor wykona okładkę do swojego utworu w formacie 500 x 708 pikseli (proporcje strony A-4 w pionie) w formie pliku jpg - to pojawi się ona na pierwszej stronie naszego serwisu i będzie wyświetlana co najmniej przez miesiąc (oczywiście - bezpłatnie).

Jeśli jakiś utwór spotka się z życzliwymi ocenami i pozytywnymi komentarzami od naszych użytkowników, z przyjemnością zaproponujemy jego Autorowi dalszą współpracę. Wtedy chętnie podpiszemy z Autorem normalną umowę wydawniczą na publikację utworu (w formie e-booka) i jego dystrybucję poprzez wszystkie dostępne nam kanały, wykonamy redakcję tekstu, jego korektę i redakcje merytoryczną.

Interesuje nas każdy Autor i każdy utwór. Nie stawiamy żadnych wymagań dotyczących formy, gatunku, tematyki, objętości i treści. Niemniej zastrzegamy sobie możliwość odmowy publikacji, jeśli uznamy, iż utwór może naruszać prawa osób trzecich lub prawo obowiązujące na terenie Rzeczypospolitej Polskiej w dniu publikacji, albo nie spełnia podstawowych kryteriów estetycznych, kwalifikujących go do publikacji.

Źródło; RW2010.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga