WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 26 stycznia 2012

Jaka przyszłość e-książki? 74% czytających książki nigdy nie kupiło eBooka

Firma badawcza Bowker and the Book Industry Study Group działająca na rynku od 1872 r. opublikowała raport o rynku książki. Według analizy raportu aż 74% czytających tradycyjne książki papierowe nigdy nie kupiło eBooka! Co ciekawe aż 14% z nich posiada własny e-Czytnik lub tablet, ale wykorzystuje wymienione  urządzenia do innych celów niż czytanie.

Bowker and the Book Industry Study Group zauważa, że liczba osób czytających książki papierowe i kupująca także eBooki wzrosła w ubiegłym roku o 17% a w 2009 r. tylko 9%.

Jaka przyszłość e-książki? Być może rozwiązania pokazane w tym krótkim filmie przekonają jeszcze nie przekonanych. Szelest kartek już nie tak trudno dorobić.W świetle  badań trudno mówić zatem o rewolucji rynku książki raczej trzeba wspomnieć zaledwie o ewolucji. Warto jednak przypomnieć sobie analogię z przeszłości, gdzie wyśmiewano pojazdy mechaniczne bez konia. Dzisiaj nikt sobie jednak nie wyobraża życia bez samochodów, pociągów, ba nawet samolotów. Takie czasy.

Wnioski nasuwają się same, że czeka nas jeszcze długa droga do upowszechnienia ekologicznej książki elektronicznej. Trudno się też dziwić politykom, którzy wydawnictwom cyfrowym życia nie ułatwiają. Prawdopodobnie należą do tych 74% jeśli oczywiście założyć, że cokolwiek czytają, bo w tej materii można mieć wiele wątpliwości.

Źródło; www.teleread.comhttp://moconews.netwww.the-digital-reader.comwww.bowker.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga