WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 26 lipca 2009

Amazon - głupoty i zyski

Amazon po niefortunnej wpadce z Orwellem ustami ustami dyrektora generalnego Jeffa Bezos'a złożył samokrytykę ; "Sposób rozwiązania naszego problemu był głupi i bezmyślny (...). Całkowicie zasłużyliśmy na otrzymaną krytykę". Świetnie, że znalazł się ktoś kto dostrzega bezmyślność i nie ma znaczenia czy wykorzystuje się tzw. PR czy nie. Byleby się to więcej nie powtarzało.

Dane sprzedaży Amazon z drugiego kwartału potwierdzają ciągle jeszcze zaufanie do internetowego potentata. Sprzedaż wzrosła o 14 % osiągając 4,65 mld $ z czego przychody oddziałów zagranicznych przyniosły 2,2 mld $ czyli o 16 % więcej niż rok temu. Co prawda zysk netto był niższy o 10 %, ale Amazon inwestuje oraz też jest czuły na wahania walut.

Amazon ciągle wyznacza kierunek i pozostaje wzorem internetowego handlu. Wzrost o 14 % i zysk netto niższy o 10 %, ale w postaci 142 mln $ to ciągle kryzys panowie " ekonomiści "?

Źródło ; internetstandard.pl , di.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga