WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 18 lipca 2009

Czytnik e-Book wielki wyścig

Czytnik e-Book staje się coraz bardziej pożądanym urządzeniem. Pożądają czytniki najbardziej dystrybutorzy, którzy zauważyli jak bardzo ciekawy robi się rynek e-Booków i e-prasy. Jeszcze niedawno czytniki były bardzo drogie. Konkurujące ze sobą firmy, dostrzegając jak bardzo rozwija się sprzedaż e-Booków, chcąc nie chcąc powiększają ofertę oraz zaczynają obniżać cenę. Wielki wyścig o względy i portfele czytelników trwa.

Pierwszą jaskółką była obniżka potentata czytników e-paper Amazon Kindle, który obniżył cenę swojego starszego czytnika o 60 $. Amazon przygotowuje się również do dystrybucji w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie podjęto przygotowania sieci sprzedaży e-Booków z operatorami telefonów komórkowych oraz rozmowy z wydawcami prasy na możliwość kolportażu ich wersji cyfrowych.

Szykuje się więc desant potentata na Wyspy. Nie wiadomo czy ostatnio często zgłaszane usterki techniczne Amazon Kindle, o który toczy się spór między użytkownikami a firmą, nie wpłynie ujemnie na sprzedaż i czy nie zostanie podważone zaufanie do firmy. Szacuje się koszt wymiany uszkodzonych czytników na około 5 mln $. Nie jest to dla Amazon suma kolosalna, ale sprawa wymaga wielkiej uwagi od marketingowców i PRowców.

Jak zwykle konkurencja też nie śpi i następne koncerny, tym razem operatorów komórkowych Orange oraz Vodafone, które wspólnie przygotowują nowy czytnik e-paper. Vodafone już nawet sprzedaje swój czytnik w Niemczech.

Cóż, wydawnictwa cyfrowe i sympatycy cieszą się na większą dostępność i niższą cenę. Wielki wyścig niechaj więc trwa, a e-Książki niech trafią po mickiewiczowsku pod strzechy

Źródło ; www.internetstandard.pl , www.digitimes.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga