WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 11 lipca 2009

Podręczniki szkolne bez wyjscia ?

Wakacje trwają. Część dzieci wypoczywa w niezbyt dobrej pogodzie, a nad niektórymi rodzicami zbierają się czarne chmury. Wiadomo, nowy rok szkolny to wydatki. W trudnych czasach bardziej wszyscy liczą się z groszem.

Wielu rodziców martwi się, że nowe podręczniki szkolne są drogie i stanowią duże obciążenie domowych już i tak skromnych budżetów. Część nawet uwierzyła w zapewnienia MEN o projekcie darmowych podręczników. Niestety prawda jaka jest każdy widzi i sam na swojej skórze się przekonuje. Bezpłatną edukacje na razie możemy wsadzić tylko między bajki. Darmowe podręczniki ? Proszę bardzo. Tylko kto za to zapłaci ? Państwo ? Rząd ? Skąd mają pieniądze ? Ano właśnie z naszych podatków. Czyli za każde darmo wszyscy my, każdy z osobna płacimy. Czy to podatkiem dochodowym czy vat.

Trudno nie współczuć tym, których nie stać na taki wydatek. Jest jednak i dobra wiadomość. Podsekretarz stanu w MEN Zbigniew Włodkowski wyjaśnił dla gazety.pl, że ministerstwo dopłaci do podręczników szkolnych. Pomoc przeznaczy głownie dla rodzin, w których dochód na głowę nie przekracza 351 złotych. Dodatkowo 10 % uczniów nieco zamożniejszych, ale będących w trudnej sytuacji losowej z każdej gminy może liczyć na pomoc. Do trudnych sytuacji należy zaliczyć pochodzenie z rodziny wielodzietnej, niepełnych, dotkniętych nałogami i chorobami oraz sieroty. Pomocą objęci są uczniowie podstawówek klas I-III oraz pierwszego roku gimnazjum.

Może to niewiele, ale zawsze coś. Pomysł bezpłatnego szkolnictwa i darmowych podręczników jest świetny i wzniosły. Jak to jednak rozwiązać ? Bezpłatna edukacja, a potem wieloletnia spłata ? Pomysł nie nowy, ale wyjątkowo trudny do przeprowadzenia.

MEN prognozuje, że z dofinansowania skorzysta 550 tys. dzieci na łączną kwotę ponad 90,5 mln złotych. Wydawnictwa cyfrowe przypominają, że MEN uznaje również za podręczniki szkolne e-podręczniki, które są znacznie tańsze i wygodniejsze w użyciu. Warto pomyśleć podczas wakacji i sprawdzić przed zakupem jak e-podręczniki mogą odciążyć tornistry i wydatki.

Źródło ; gazeta.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga