WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 21 stycznia 2010

Legimi dla e-czytelników

Nowy gracz na rynku wydawnictw cyfrowych. Legimi jest nowym podmiotem, ale jego idea powstała w 2007 roku. Założyciele spółki Mikołaj Małaczyński i Mateusz Frukacz znaleźli inwestora i w styczniu 2009 roku zawiązano spółkę Legimi Sp. z o.o.

Opracowana platforma Legimi ma służyć do przekazywania treści na e-czytniki. Działalność przedsięwzięcia w zwięzły sposób tłumaczy cytat z misji firmy ; Za cel stawiamy sobie poprawę dostępności do bieżących wiadomości, kluczowych w codziennej pracy zawodowej, edukacji i rozrywce, a także umożliwienie ich przeglądania w sposób ekologiczny, intuicyjny oraz wygodny. Beneficjentami naszych usług są wydawnictwa tradycyjne i elektroniczne, firmy pośredniczące w sprzedaży treści, producenci i sprzedawcy e-czytników.

Partnerami platformy Legimi są m.in ; wolnelektury.pl, libranova, emedia.

Idea szczytna, bo mająca również na względzie modną teraz ekologię. Odczytywanie dokumentów i " drukowanie " ich na czytniku nie jest nowe, ale zawsze godne upowszechnienia. Co wniesie nowego Legimi dla e-czytelników ? O tym już wkrótce usłyszymy. Czy w świetle ostatniego raportu Deloitte droga wybrana przez spółkę Legimi jest słuszna ? Czas pokaże, ale jest to kolejna ciekawa inicjatywa.

Źródło ; legimi.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga