WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 9 stycznia 2010

QUE Plastic Logic otwiera rok czytników

Wreszcie doczekaliśmy długo oczekiwanego czytnika Plastic Logic pod nazwą QUE. 7 stycznia 2010 r. na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas zaprezentowano do sprzedaży czytnik QUE.

Wydawnictwa Cyfrowe oczekują, że dzięki QUE Plastic Logic otwiera rok, który będzie stał pod znakiem czytników.

Inspiracja dla twórców była zawsze kartka papieru. Opracowanie technologii czytnika QUE zajęło naukowcom z Uniwersytetu w Cambridge 10 lat. Debiutuje z opóźnieniem, miał już być dostępny jesienia ubiegłego roku, ale usprawiedliwia się to kryzysem.

Efekt pracy naukowców może jednak wprowadzić trochę zamieszania na rynku czytników. Mamy jednak nadzieję, że dzięki niemu w jeszcze większym stopniu rynek wydawnictw cyfrowych i ich dostępności jeszcze bardziej się zdynamizuje.

Ideą czytnika QUE jest jego prosta funkcjonalność pozwalająca się cieszyć najnowszą prasą przy porannej kawie przeglądając rozkład dnia z zaimportowanych dokumentów
z programu Outlook, kończąc dzień przyjemna lekturą fascynującej nas książki. Czytnik zaprojektowany jest do współpracy z różnego rodzaju dokumentami. Obsługuje tym PDF, Microsoft Office, dokumenty epub i inne. Na czytnik można szybko przekonwertować przesyłanie danych z komputera PC lub Mac ™ komputera lub smartphone BlackBerry ®.

Plastic Logic nawiązał współpracę m.in. z
Wall Street Journal, Barron's, Forbes, Fast Company, Sporting News, Financial Times, USA Today, Detroit Free Press i Detroit News, MIT Technology Review, CIO, Network World, i Computerworld.

Publikacje można pobierać i zamawiać dzięki łaczeniu bezpośrednio z sieci Wi-Fi i AT & T 3G.

Cena czytnika QUE będzie wahać się między 649 $
za model 4GB QUE z WiFi do 799 $ za 8GB QUE model z WiFi i 3G.

Debiut czytnika QUE Plastic Logic pokazuje, że nadchodzący rok będzie stał pod znakiem czytników. Od 19.01.2010 r. można bowiem zapisywać się już na Kindle. Jednak patrząc na ten interesujący produkt może jeszcze warto się wstrzymać. Tym bardziej, że i na naszym rynku eClicto zapowiada na późna jesień czytnik drugiej generacji z możliwością odczytu kolorów i e-prasy. Istotny będzie również pomysł sprzedaży ratalnej. Co przy cenach jakie proponuje nasz rodzimy dystrybutor może być bardzo istotne.

Jednym słowem rok rozpoczyna się pod znakiem dynamicznego rozwoju wydawnictw cyfrowych.


Źródło ;
QUE.com. , PlasticLogic.com. , di.com.pl/news

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga