WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 6 lutego 2010

Książki mówią Polak już wie

Czy rynek AudioBooków zwiększy się w Polsce o ponad 100 procent ? Co zrobią wydawcy, aby przekonać nas do książek audio w formacie mp3 ? Dlaczego księgarnie nie zdradzają co najlepiej się sprzedaje ?

Mamy już pierwsze podsumowania roku 2009 r. Księgarnie jednak niechętnie ujawniają szczegóły. Dziwi fakt, że nie chcą ujawniać najpopularniejszych tytułów i autorów. Nawet jeśli pytanie nie dotyczy ilości egzemplarzy. Problemy z taką informacja miały m.in. Audioteka.pl, Nexto czy Virtualo.

Prawdopodobnie obawiają się konkurencji i pewnie wynika to jeszcze ze zbyt małej wiary we własne działania. Niewielu z nich wykonało plan i trudno im dotrzymać założeń strategii.

Książki mówią i Polak już to wie. Dlatego ubiegły rok zakończył się dalszym wzrostem sprzedaży i popularności książek elektronicznych. Książki audio sprzedały się na kwotę około 16 - 20 mln złotych. Tak przynajmniej twierdzi Marcin Beme z Audioteka.pl w najnowszym artykule w rp.pl. O różnorodności oferty możemy się przekonać czytając AudioGram.

AudioBooki jak się dowiadujemy z artykułu sprzedają się ciągle najlepiej na płytach CD. To większość rynku kilkakrotnie przewyższające wartością MP3. Wynika to pewnie z przyzwyczajenia odbiorcy i łatwiejszej obróbce przy nielegalnej dystrybucji. Książki audio w formacie MP3 mają lepsze zabezpieczenia. Mają jednak zaletę, że aby je zakupić nie trzeba rzeczywiście wychodzić z domu. Zakupione książki audio MP3 mamy dosłownie w ciągu 5 minut do własnego użycia.

Przeważają oczywiście bajki audio oraz lektury z wiadomych chyba względów. W 2010 roku sprzedaż AudioBooków może zamknąć się kwotą blisko 50 mln złotych. Tak twierdzi Marcin Beme.

Jak będzie ? Wydawnictwa cyfrowe wiedzą, że tylko lepiej.

Czytaj więcej ; rp.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga