WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 15 lutego 2010

Książki Szkolne - książki elektroniczne

Na marcowych 15 Targach Edukacyjnych EDUKACJA ukaże się dodatek do Magazynu Literackiego KSIĄŻKI Książki Szkolne. Dodatek w całości poświęcony e-podręcznikom i e-learningowi.

Książki Szkolne ukażą się w nakładzie 3 500 egzemplarze. Wydanie podsumuje rok reformy i dopuszczenie przez MEN e-podręczników jako pełnoprawnych podręczników. Ciągle jeszcze pokutuje w szkołach tradycyjny pogląd na książki. Ubiegły rok był pierwszym krokiem, aby e-podręcznik zaczął funkcjonować w szkolnictwie. E-podręczniki wcale nie są fanaberią ani wymysłem. Stają się powoli koniecznością.

Rynek książki elektronicznej to już nie tylko lektury audio, ale również e-książki.

Książki elektroniczne przyjmują w naszej świadomości z kilku powodów. Najważniejszym jest cena. Cena e-Booka jest z reguły niższa przynajmniej 30 % i więcej. Nie niszczą się co też jest nie bez znaczenia. Zajmują mało miejsca i są wygodne w obsłudze. Jedyny mankament to odczyt książki elektronicznej. Najczęściej czytamy na ekranie komputera co jest męczące. Niestety ekrany e-ink nie są jeszcze powszechnie dostępne i tanie. Jeden polski czytnik eClicto wiosny nie czyni również ze względu na cenę.

Początki zawsze są trudne. Książki Szkolne przedstawią strony internetowe wydawców podręczników oraz recenzje książek edukacyjnych.

Źródło ; rynek-ksiazki.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga