WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 30 marca 2011

Lenovo LePad wypowiada wojnę Apple w Chinach

Chińskie Lenovo mimo japońskiej katastrofy nie zamierza oddać swojego rynku Apple.

W Shanghaju prezes Lenovo Yang Yuanqing zapowiedział jeszcze w tym tygodniu początek sprzedaży tabletu LePad w Chinach. Rzecznik koncernu Jay Chen poinformował o planach sprzedaży poza chińskim rynkiem jeszcze w czerwcu 2011r.

Lenovo powołało specjalną grupę Mobile Internet Digital Home Business Group, aby skutecznie konkurować z iPad'em. 


Lenovo LePad wypowiada wojnę Apple w Chinach.

Mało oryginalna nazwa nie przeszkadza wierzyć przedstawicielom koncernu w doskonałość swojego produktu. Chiński rynek jest niezwykle obiecujący i zapewne wielkim wstydem byłoby go oddać we władanie Apple mając swojego producenta. 

Konkurencja jest niesłychanie silna i łakoma. Na "chiński tort" mają ochotę tacy potentaci jak; Samsung, Dell, BlackBerry. Jest o co walczyć analitycy firmy Gartner szacują sprzedaż tabletów w 2011r. na 54,8 mln sztuk.

W Chinach tablet Lenovo LePad 16 GB wyposażony w WiFi trzeba będzie zapłacić 533 $ czyli 3499 juanów. Cena w złotówkach przy dzisiejszym kursie to około 1500 zł.

LePad po raz pierwszy zaprezentowano na Targach CES w Las Vegas.Tablet wyposażony jest w 10,1 calowy ( 26 cm ) dotykowy kolorowy ekran, system Android, procesor Snapdragon ( Qualcomm ) .

Warto przypomnieć, że Lenovo kupiło firmy IBM PC w 2004r. W ubiegłym roku miało 27% udział na rynku krajowy i 8% w rynku globalnym co dawało czwartą pozycję na świecie. 

Jak się potoczy wojna z iPad'em? Komu się uda podbój Chin?

Źródło; news.yahoo.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga