WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 29 marca 2011

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - Noc z Amdersenem

Co wspólnego 2 kwietnia z Jellą Lepman? Skąd się wzięła Noc z Andersenem? Dlaczego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci?

2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. 2 kwietnia 1805r, urodził się Hans Christian Andersen. Na jego pamiątkę w 1967r. zostało ustanowione święto przez Międzynarodową Radę ds. Książek dla Młodych - IBBY. Organizacja została założona w 1953r. przez Jellę Lepman. Założycielami IBBY byli Erich Kästner, Lisa Tetzner, Astrid Lindgren, Jo Tenfjord, Fritz Brunner, Bettina Hürlimann i Richard Bamberger. To jedna z nielicznych organizacji utrzymująca się głównie ze składek. Jest teraz obecna w ponad 70 krajach. Członkiem IBBY mogą zostać również studenci, rodzice i nauczyciele.
W Polsce działa Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych.

Wszyscy czytamy Baśnie AndersenaJella Lepman wiele widziała. Zauważyła, że po wojnie dzieci nie tylko potrzebowały pożywienia, ubrań i leków, ale czegoś więcej. To coś więcej dostarczają również książki. Uważała, że dobra literatura potrafi zbudować porozumienie i pojednanie między ludźmi i pomaga nam odnaleźć odpowiedzi na nasze najważniejsze pytania.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci co roku obchodzony jest w innym kraju. Polska była organizatorem obchodów 1979r. W tym dniu dorośli wraz z dziećmi odkrywają tajemnice i przygody ukryte na kartach książki. Wiele ośrodków kulturalnych przygotowuje specjalne wydarzenia propagujące czytelnictwo. Do akcji przystępują znane osoby wspólnie czytając m.in. Baśnie Hansa Christiana Andersena.W 2007r. organizacją obchodów święta zajęli się Czesi, którzy wpadli na fantastyczny pomysł nocnego spotkania z książką pod znaczącym tytułem: Noc z Andersenem. Podczas takiej nocy dzieci razem z dorosłymi czytają i słuchają bajki, baśnie i opowiadania. Jak taka noc może wyglądać? Przeczytajcie program ze Środy Śląskiej: roland-gazeta.pl, sroda.express-miejski.p .

e-Książka doskonale wpisuje się w to święto. Możesz ją czytać i słuchać. Już teraz możesz się przygotować i czytać ze swoim dzieckiem. Może nagrasz swojego AudioBooka?

Przypomnij sobie lub poznaj piękno Baśni Andersena.


Wszyscy kochamy i czytamy Baśnie Andersena

Źródło; http://www.ibby.org, http://pl.wikipedia.org, roland-gazeta.pl, sroda.express-miejski.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga