WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 4 marca 2011

Spisek eBooków

Dlaczego eBooki są tak drogie? Czy doszło do międzynarodowej zmowy? Ile powinny kosztować eBooki? Komisja Europejska bada czy istnieje spisek kartelu eBooków.

Skargi brytyjskich e-czytelników na wysokie ceny eBooków trafiły do Office of Fair Trading .
Komisja Europejska podjęła angielski trop węsząc międzynarodowy spisek. Zainteresowanie wzbudziły relatywnie wysokie ceny książek i prasy w wersji elektronicznej. Tymczasem produkcja i dystrybucja eBooków jest dużo niższa niż tradycyjnych książek papierowych.

Niestety w Polsce również obserwujemy podobne zjawisko. Zdumienie budzi cena eBooka nieco niższa lub podobna do ceny papierowego odpowiednika. Zorientowani w rynkowej ofercie bez trudu wskażą miejsca i wydawców, gdzie takich praktyk się dokonuje.

1 marca 2011r. specjalna grupa unijnych urzędników wraz z przedstawicielami urzędów d/s konkurencji wkroczyła do firm działających na rynku e-książki w kilku krajach UE. Nie wiadomo czy prowadzone dochodzenie obejmuje również Polskę.

Czy europejskie śledztwo zakończy się sukcesem? Czy mamy do czynienia ze spiskiem? Jak myślisz jaka jest uczciwa cena eBooka?

Źródło ; di.com.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga