WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 23 marca 2011

eBook ePub - klasyka za SMS jeszcze bliżej telefonu

Biblia Tysiąclecia. Stary Testament

 eBook ePub


Teraz perły światowej literatury kupisz za sms. 4M wprowadziła płatność sms za wszystkie tytuły klasyki w formacie ePub. To najbardziej praktyczny i uniwersalny format. Godny upowszechnienia ze względu na wiele zalet.

Za każdy tytuł zapłaci sms o wartości 2,46 zł brutto. Nasze ulubione eBooki będą jeszcze bliżej nas. Dostępne w każdej chwili i to z pozycji telefonu. Podczas podróży lub długiego oczekiwania skutecznie zabijemy nudę nie tracąc czasu. Najpopularniejsza jest  

eBook ePub jest obsługiwany nie tylko przez większość e-Czytników bez zbędnej konwersji, ale także przez telefony komórkowe. Pliki ePub obsługują także urządzenia Apple. Wydawcy bardzo liczą, że tablety iPad upowszechnią e-czytanie. Prognozuje się, że jeszcze w tym roku Polacy będą w posiadaniu około 150 tysięcy tych urządzeń. Do tego bardzo popularny iPhone.


Szkoda tylko, że polscy wydawcy stawiając na to kurczowo trzymają się klasycznego formatu PDF. Doskonała formą popularyzacji e-czytelnictwa jest bogaty wybór literatury polskiej i światowej właśnie w ePub. Format elastycznie dostosowuje się do ekranu e-Czytnika, telefonu czy wreszcie komputera jakkolwiek go nazwiemy. Dowolnie powiększamy czcionkę tekstu co wzmacnia tylko komfort czytania.

ePub to darmowy i otwarty format zalecany przez
Międzynarodowe Forum Wydawnictw Cyfrowych. eBook ePub w 4M jest bez DRM ( Digital right management ) można więc swobodnie nim dysponować.


Adobe Digital Publishing publikuje wykaz urządzeń i aplikacji kompatybilnych z formatem http://blogs.adobe.com/digitalpublishing/supported-devices .

Użytkowanie ePub ułatwi darmowy program Stanza Desktop w trzech wersjach: dla Microsoft Windows, Apple Macintosh oraz Apple iPhone/iPad/iPod Touch.


Do czytania plików EPUB służy oprogramowanie Adobe Digital Editions. Jeżeli to Twój pierwszy kontakt z plikami w formacie EPUB, wykonaj poniższe czynności:

Pobierz aplikację Adobe Digital Editions i zainstaluj ją na swoim komputerze (aplikacja dostępna jest tylko w języku angielskim)
Załóż konto Adobe (tzw. identyfikator Adobe)
Przy pierwszym uruchomieniu programu Adobe Digital Editions podaj swój identyfikator Adobe (uzyskany przy zakładaniu konta Adobe)
Publikacje w formacie EPUB możesz otworzyć także przy pomocy większości czytników ebooków i innych urządzeń mobilnych obsługujących ten format.

Na wszelkich komputerach możemy zastosować dodatek do przeglądarki Firefox. Plugin ePub pobierzesz bezpośrednio ze strony EPUBReader.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga