WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 7 października 2010

Chomikuj.pl - Złap mnie, jeśli potrafisz - historia prawdziwa

Wokół chomikuj.pl atmosfera gęstnieje. Nie wiadomo czy ten sympatyczny gryzoń da sobie radę i czy wystarczająco ogrzeje się w słońcu Cypru. Ta prawdziwa historia trochę przypomina słynną powieść i film Złap mnie, jeśli potrafisz.

Mimo, że chomikuj.pl teoretycznie zmienił właściciela ten wybieg wcale nie musi go uratować. Postawa spółki doprowadziła wydawców do wściekłości. Cóż, nie wszyscy lubią bawić się w ciuciubabkę.

Jak wiadomo gra w piki daje wyniki. Tak więc PIK - Polska Izba Książki 5.10.2010 r. skonsultowała się z Kancelarią Wardyński & Partners. Omówiono sytuację i możliwości i ścigania "sprytnego chomika".

Prawdopodobny jest pozew zbiorowy wydawców przeciwko chomikuj.pl, którzy szacują swoje straty na wielu milionów złotych. Nie wykluczone jest również doniesienie o popełnieniu przestępstwa.

Chomikuj.pl przechowuje blisko 300 mln plików z czego duża część przypada na skany książek i kopie eBooków. Do ścigania wkrótce mogą się dołączyć również wydawcy gier, programów i muzyki.

Czy chomikuj.pl wyjdzie z tego obronną ręką ? Czy cała afera nie uderzy rykoszetem użytkowników ?

Źródło ; rynek-książki.pl , prawo.gazetaprawna.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga