WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 22 października 2010

eBooki na fali. Czas na e-czytniki

Podczas, gdy część wydawców narzeka na spadek sprzedaży inni zakasali rękawy i zbiera obfite żniwa. Idąc w zgodzie z trendem skutecznie inwestują w eBooki.


AAP -  Association of American Publishers zebrało dane od 14 amerykańskich wydawców. Wyniki dla tradycjonalistów są wstrząsające. eBooki na fali. Sprzedaż książek elektronicznych tylko w 2010 r. wzrosła o 192,9 % natomiast zyskowność wydawnictw cyfrowych zwiększyła się o 172,4 %.

Ten trend przenosi się również do nas. Widać coraz więcej ofert eBooków w liczących się księgarniach. Start Empiku zaliczyć można do mało udanych, ale wpisuje się w atrakcyjność rynku publikacji elektronicznych.

Ekiosk znany z rynku Newconnect dołączył do początkowej oferty eBooki i notuje coraz lepsze wyniki finansowe. Co prawda z niepokojem można obserwować u niektórych wydawców windowanie cen, ale na szczęście konkurencja nie śpi. Wyłania się już czołówka ważnych graczy na krajowym rynku takich jak ; 4M , BezKartek z bogatym wyborem e-czytników, Zixo, do których szusuje eClicto i w ostatnim czasie próbuje zaistnieć na tym polu Empik z e-czytnikiem OYO.

eBooki rządzą i wpisują się na dobre w nasze życie.Szkoda, że bezduszny fiskalizm zdaje się tego nie dostrzegać.

Źródło ; mediarun.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga