WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 28 października 2010

NOOKcolor e-Czytnik czy Tablet

Barnes&Noble zaprezentował nowy e-Czytnik NOOKcolor. W internecie kreuje się NOOKcolor na kolejnego zabójcę, mordercę lub killera. Kogo ma zabić ? Oczywiście Kindle, bo kogo jak nie największego ? Na koniec dowiesz się ile kosztuje to cacko.

NOOKcolor jak głoszą tytuły idzie na wojnę. Skąd taka terminologia ? eCzytniki będą się bić ? Zwykłym tekstem i jakością chyba już ciężko przyciągnąć czytelników.

Według opisów jest to coś między e-Czytnikiem a Tabletem i prezentuje się całkiem, całkiem.
Zamiast słów zobacz krótki film.


Film robi wrażenie. Jak zwykle. Diabeł tkwi w szczegółach.

NOOKcolor ma wysokość 8,1 cala ( 1 cal = 2,54 cm ), szerokość 5 cali, grubość 0,48 cm, waga 15,8 uncji ( uncja = 28,35 grama ) waży więc prawie 448 gram. To o wymiarach.

7 calowy ekran dotykowy VividView. Nie mylisz się, kolorowy. 16 mln kolorów. To już chyba nie do wyobrażenia. Przeciętny facet rozróżnia tylko kilka.

Wyświetlacz dużej rozdzielczości 1024x600 dostarcza 169 pikseli na cal. Specjalny filtr redukuje odblaski. Można czytać i w dzień i w nocy dzięki podświetlaniu.

8GB wbudowanej pamięci umożliwiającej przechowywania do 6 000 e-Książek. Za pomocą karty microSD powiększysz do 32 GB.

Wysłuchasz około 100 godzin nagrań audio !!!. AudioBooków lub muzyki dzięki odtwarzaczowi  MP3 i AAC. To jeszcze nie wszystko. Obejrzysz filmy w formacie MP4.

Już można lekko zwariować, a co dopiero myśleć o wojnie. Zobacz, więc film prosto od Barnes&Noble , który znajdziesz TUTAJ .
Obsługiwane typy plików ;
  • EPUB (w tym dla lub Adobe DRM)
  • PDF
  • Inne dokumenty: XLS, DOC, PPT, PPS, TXT, docm, xlsm pptm, ppsx, ppsm, DOCX, XLX, pptx
  • Grafika: JPG, GIF, PNG, BMP
  • Audio: MP3, AAC
  • Wideo: MP4
Nie obsługiwane: LIT, AMZ (Amazon), LRZ / LRX (Sony)


Bateria starczy na 8 godzin pracy. Ładowanie baterii trwa 3 godziny ze zwykłego gniazdka. Łączność, ze światem gwarantuje WiFi.

Na koniec odetchniesz. NOOKcolor kosztuje całe 249 $ i to już jest prawdziwy skandal.

Ile w takim razie powinien kosztować e-Czytnik OYO Empiku ? I o co ta wojna ?

Źródło ; bookclubs.barnesandnoble.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga