WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 8 października 2010

Polskie e-czytniki eBooków Vedia eReader K2 i K3

Vedia S.A. spółka działająca od 2007 r. dołączyła do grona producentów e-czytników. Vedia S.A. jest pierwszym polskim producentem, który wziął udział w Consumer Electronics Show 2009, największych na świecie międzynarodowych targach poświęconych elektronice konsumenckiej oraz nowym technologiom.

Polskie e-czytniki eBooków Vedia eReader pracują niezależnie w odróżnieniu od eClicto. Nie jesteśmy skazani na jednego dostawcę publikacji elektronicznych. Do tej pory producent oferuje 3 modele czytników. Najnowsze z nich to Vedia eReader K2 i K3.

Vedia eReader K2


Biuro Prasowe Vedia S.A. podało informacje o swoich osiągnięciach ;

Czytniki K2 i K3 wzbogacają jednocześnie ofertę czytników książek elektronicznych dostępnych na polskim rynku. Oprócz czytania książek elektronicznych w formatach PDF i EPUB, oferują one możliwość otwierania plików DOC i HTML. Podczas czytania książek urządzenie pozwala słuchać muzyki zapisanej w wewnętrznej pamięci flash o pojemności 2GB lub na karcie SD. Urządzenie jest jednocześnie przenośnym dyskiem USB, na którym można przechować pliki każdego formatu, a w przypadku zapisania danych na karcie SD, można skorzystać z wbudowanego czytnika kart SD lub SDHC o pojemności do 32 GB, aby otworzyć zawartość karty na każdym komputerze.

Czytaj też; Opinie i komentarze o e-Czytnikach i eBookach według czytelników BezKartek


Urządzenia charakteryzuje ekran o przekątnej 6 cali o 4 odcieniach szarości w modelu K2 lub 8 odcieniach w modelu K3. Zastosowany akcelerometr w model K2 umożliwia automatyczne dopasowanie otwartego pliku do położenia urządzenia. Pozwala to na bardziej wygodnie czytanie książek w przypadku, gdy szerokość dokumentu przekracza szerokość ekranu. W modelu K3, obrót ekranu wykonywany jest przy pomocy dedykowanego przycisku.

Wraz z zakupem czytników eReader K2 i K3, klienci otrzymują skórzane etui, ładowarkę sieciową, kabel USB, słuchawki i ściereczkę do utrzymania czytelności ekranu. Technologia e-ink pozwala na niemęczące wzroku czytanie książek, nawet w pełnym słońcu. Energia elektryczna pobierana jest jedynie podczas zmiany zawartości ekranu. Pozwala to na długotrwałą pracę na baterii. Umożliwia to przeczytanie kilku książek na jednym ładowaniu akumulatora.

Czytnik K2 dostępny jest w sprzedaży wyłącznie w sieci Vobis. Sugerowane ceny detaliczne to 799 zł brutto za model K2 oraz 809zł za model K3.

Na stronie vediastore.pl mamy szczegółową specyfikację e-czytnika Vedia eReader K3;

Vedia eReader K3VEDIA eReader K3 jest urządzeniem przeznaczonym dla osób aktywnych, które często podróżują, lubią czytać i nie chcą rozstawać się z najnowszymi publikacjami. Urządzenie umożliwia czytanie książek elektronicznych, słuchanie muzyki i przeglądanie grafiki. Po podłączeniu czytnika do komputera poprzez port USB, można z urządzenia korzystać jak z zewnętrznego dysku, które pozwala otwierać dokumenty w formacie MS Word, PDF, EPUB, pliki muzyczne oraz zdjęcia. Pamięć wewnętrzną można także powiększyć przy pomocy karty SD o kolejne 32 GB, a wszystko będzie ważyć 210 gramów.
Czytelny wyświetlacz w technologii e-papieru (e-ink) wyświetla czytelny obraz w 8 odcieniach szarości oraz pobiera bardzo mało energii dzięki czemu pozwala przeczytać nawet kilka książek po naładowaniu, a w tym czasie słuchać także ulubionej muzyki. Urządzenie obsługuje się w wygodny sposób przy pomocy bocznych przycisków i klawiatury numerycznej.
Czytając ulubioną książkę, może się także relaksować przy muzyce. Wszystko dzięki temu, że eReader obsługuje pliki MP3, WMA, OGG oraz FLAC. W prosty sposób poradzi sobie także z prezentacją grafik, zdjęć i schematów.
Obraz oraz książki elektroniczne można samodzielnie dopasować do ekranu przy użyciu przycisku obrotu obrazu.

1 Czas podany dla warunków: MP3 128 bitrate, głośność 10, podłączone słuchawki, bez karty SD.
*Ekran nie umożliwia odtwarzania plików wideoPolskie e-czytniki eBooków Vedia eReader K2 i K3 mają szanse stać się konkurencją dla zagranicznych producentów. I tego życzą wydawnictwa cyfrowe.

Jaki e-czytnik eBooków przygotowuje Empik ?

Źródło ; VEDIAstore.pl , Biuro Prasowe VEDIA. S.A. , vedia.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga