WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 27 października 2010

e-Czytniki i eBooki To już nie przyszłość - to teraźniejszość jak 2 do 1

Wyniki Amazon jednoznacznie wskazują w jakim kierunku iść. Amazon wie, że sprzedaż eBooków to przyszłość, a nawet teraźniejszość.

Mimo, że sprzedaż książek papierowych również rośnie jednak nie dościga popularnością eBooków. Stosunek sprzedaży wynosi 2 do 1 na korzyść eBooków. To już znacząca przewaga i będzie się ciągle powiększać. Widać to także u nas. Przyznasz, że skoro to czytasz eBooki nie są Ci obce ?

Amazon sprzedaje coraz więcej e-czytników. W ciągu ostatniego roku sprzedaż elektroniki wzrosła o 68 % . Amazon słusznie przewiduje, że dzięki czytnikom bardziej zachęci czytelników. eBook ereader'y stają się dostępniejsze cenowo.

Ogólne przychody Amazon wzrosły w ostatnich trzech kwartałach o 42 % !!! 

Może i władze spółki idą na całość, ale efekty maja imponujące.

Tymczasem co dzieje się u nas ? Wydawcy tradycyjnie mają powody do narzekania. Opublikowane dane GUS stwierdzają jednoznacznie - sprzedaż książek i prasy spadła we wrześniu o 14 % !!! 

Zaraz pewnie pojawią się opinie, że czytelnictwo spada, wysokie koszty, podatki i w ogóle to trzeba dopłacać. Najlepiej, żeby podatnicy. Przykład Amazonu pokazuje, że można. Trzeba tylko chcieć i zmienić sposób patrzenia na rynek i robić swoje.

Wydawcy jak jeden mąż wierzą tylko w iPad'a i przygotowują mnóstwo aplikacji przeznaczonych na Jabłuszko. Czy to dobra droga ?

Jako uzupełnienie tak, ale bez ślepej wiary, że jest to jedyny sposób na przezwyciężenie kryzysu branży. Według badań przeciętnie tylko 1/3 użytkowników iPad'a pobiera cokolwiek.Chyba, że Steve Jobs coś znowu wymyśli. Dlaczego jednak nie my ?

Amazon wyraźnie wskazuje kierunek.

e-Czytniki i eBooki są najlepszym rozwiązaniem. To już nie przyszłość - to teraźniejszość. 

Tym się kieruje i ma efekty. Efekty, które w tej chwili pozostają tylko marzeniem polskich wydawców.


Źródło ; di.com.pl , computerworld.pl , rynek - książki.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga