WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

piątek, 8 października 2010

e-Czytnik eBooków OYO przeczyta e-Książki z Empiku

Znamy już nazwę e-czytnika eBooków Empiku. e-Czytnik OYO przeczyta e-Książki z Empiku. Spółka zgodnie z zapowiedzią wprowadza do sprzedaży już 9.10.2010 r. około 5 600 tytułów eBooków. Do końca roku planuje się zwiększyć ofertę do 6 500 tytułów. To wynik wspólnej pracy z Virtualo.pl .

Virtualo.pl należy do grupy kapitałowej Empik i prowadzi rozmowy z następnymi wydawcami takimi jak ; Wydawnictwo Literackie, Fabryka Słów, Prószyński Media, Insignis Media.

Empik uruchomił do sprzedaży specjalną platformę empik.com/ebooki. Oferowane e-Książki będą w formatach otwartych. Co znaczy, że eBooki będzie można odczytać na dowolnym sprzęcie.
Wszystkie eBooki będzie można czytać na e-czytniku eBooków OYO, który będzie dostępny pod koniec października w sklepie internetowym empik.com oraz w listopadzie w sieci Empik. Nie wykluczono sprzedaży innych czytników.

e-czytnik eBooków Empik OYO


e-CzytniK Empiku OYO powstał w kooperacji międzynarodowej. W skład grupy wchodzą niemiecka Thalia, Chapitre.com z Francji i holenderska Selexyz,

Jak powiedział Marek Minkiewicz prezes Zarządu Empik sp. z o.o. - Tego rodzaju kooperacja jest zjawiskiem unikalnym w skali światowej - to pierwsi sprzedawcy książek, którzy chcą wykorzystać efekt synergii we współpracy w sprzedaży wielokanałowej. Empik, Thalia, Chapitre.com oraz Selexyz zainwestowały w produkcję czytnika OYO i wkrótce będą prowadzić jego sprzedaż w swoich sklepach stacjonarnych i internetowych. W perspektywie długoterminowej przewidywana jest  współpraca także z innymi sprzedawcami

Ceny w informacji prasowej nie podano. Za to wystarczający opis parametrów.


Czytnik OYO umożliwia pobieranie najpopularniejszych formatów ebooków (PDF, ePub, HTML, TXT) za pomocą bezprzewodowego połączenia WLAN (lub poprzez złącze MicroUSB). 2 GB pamięci jest  w stanie pomieścić ok. 1500 ebooków a na jednym ładowaniu baterii można przejrzeć do 8 tys. stron. 
OYO jest mały, lekki – ma kieszonkowy rozmiar (154 x 124 x 11 mm) i tylko 240 gramów wagi. Jest przyjazny i wygodny w obsłudze dzięki dotykowemu wyświetlaczowi. Wysokiej jakości bezodblaskowy czarno-biały ekran wyświetla 16 odcieni szarości, dzięki czemu podobieństwo do zadrukowanego papieru jest bardzo duże. W ten sposób OYO daje użytkownikowi możliwość wygodnego czytania przez długi czas bez nadwyrężania wzroku – odbicia nie powstają nawet w świetle słonecznym. Wyświetlanie tekstu w wysokiej rozdzielczości, duży kontrast oraz ekran zapobiegający migotaniu umożliwiają łatwe czytanie z OYO także na wolnym powietrzu, w płaszczyźnie pionowej lub poziomej – ekran automatycznie dostosowuje się do aktualnych warunków. Wyświetlacz (15,2 cm / 6“, 800x600 pikseli) umożliwia zmianę wielkości czcionki.
Oprogramowanie czytnika OYO umożliwia łatwe wyszukiwanie, kupowanie oraz czytanie książek,  a także dokonywanie ich kategoryzacji. Istnieje poza tym opcja wyszukiwania pełnotekstowego w książce. Wirtualna klawiatura pozwala na robienie notatek oraz łatwe rozmieszczanie zakładek. 
Na czytniku OYO jest fabrycznie zainstalowany  dostęp do sklepu empik.com. Pozwala to na łatwe przeglądanie oferty książek elektronicznych, a także bezpośrednie pobieranie/zakup tytułów.
Na OYO można również słuchać muzyki oraz audiobooków w formacie MP3. 
Urządzenie wyświetla obrazy, grafiki i zdjęcia w formatach jpg, PNG oraz BMP.


Jak na krok Empiku zareaguje konkurencja ? Z tego co wiemy praca u innych dystrybutorów jest w toku. Być może jeszcze w tym roku będziemy świadkami następnych wydarzeń. Oby tylko z korzyścią czytelników oraz naszych pięknych lasów.


Źródło ; rynek-ksiazki.pl . empikgroup.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga