WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

czwartek, 28 kwietnia 2011

Amazon inwestuje w ludzi

Amazon opublikował najnowsze wyniki finansowe. Spółka zanotowało blisko 38% wzrost sprzedaż przy jednoczesnym obniżeniu wyniku finansowego netto o 33%. Niższe zyski częściowo wynikają z różnic kursowych. Największy jednak wpływ na wyniki ma wzrost zatrudnienia.

Amazon inwestuje w ludzi

W pierwszym kwartale 2010r. spółka zatrudniała 26 100 pracowników. w czwartym kwartale 2010r. zatrudnienie osiągnęło 33 700 osób natomiast już w pierwszym kwartale tego roku to już 37 900. Dynamika zatrudnienia wynosi aż 45%!!!

Takich rezultatów pozazdrościłby każdy rząd.

Jednocześnie Amazon podał, że Kindle Store posiada w ofercie  900 tysięcy tytułów książek, a z Amazon App Store pobrano już milion aplikacji. Takie liczby uświadamiają jak wiele jest jeszcze do zrobienia na naszym rynku. Wiele jednak zależy od inwencji i zmianie podejścia biznesowego.

CEO Amazon Jeff Bezos wdraża długoterminową strategię rozwoju firmy inwestując w ludzi i nowe projekty nie bacząc na krótkoterminową obniżkę zysków. Czy strategia będzie korzystna dla Amazon?

Tysiące nowo zatrudnionych pracuje na sukces firmy. Strach pomyśleć czy nasze firmy zdolne są sprostać konkurencji tego globalnego kolosa. Czy wiedzą, że to kiedyś nastąpi?

Źródło; http://mashable.com , http://techcrunch.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga