WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Komputronik zarzuca sieć mobilną

Komputronik SA stawia  
na internautów "bez kabla"  

Kwiecień 2011 - W ciągu najbliższych pięciu lat liczba internautów, którzy korzystają jedynie z mobilnego dostępu do sieci wzrośnie w Europie Środkowowschodniej ponad 50-krotnie - wynika z niedawnego raportu Cisco Visual Networking Index. W 2010 roku w naszym regionie Europy było 1,15 miliona takich osób, zaś według prognoz ich liczba w 2015 roku ma przekroczyć 58 milionów. Z tego względu Komputronik SA, do którego należy największa w Polsce sieć salonów ze sprzętem IT i elektroniką użytkową, zdecydował się na rozwój strategii usługowej skierowanej do tego typu klientów. 

- Zasięg i możliwości mobilnego dostępu do Internetu są już na tyle duże a koszty niskie, że wiele osób wykorzystuje go w pracy zawodowej. Liczba tego typu użytkowników sieci będzie w kolejnych latach rosła w lawinowym tempie. Zdecydowaliśmy się na szybki rozwój usług związanych z mobilnym internetem i na razie wprowadziliśmy je w 50 salonach na terenie całego kraju. W przyszłości liczba punktów z obsługą użytkowników mobilnej sieci zapewne wzrośnie - mówi Artur Pocięgiel, Kierownik Działu Usług Pozafinansowych Komputronik SA.

W sieci salonów Komputronik obecni i przyszli internauci mogą oczekiwać fachowej pomocy w doborze najlepszego sprzętu do transmisji danych. W zależności od potrzeb i trybu życia może to być modem 3G, tablet, bądź laptop z dostępem do sieci WiFi/3G. Kolejną usługą jest bezpłatna konfiguracja i uruchomienie mobilnego internetu na notebooku kupionym w salonie Komputronik. Przydatna okaże się także pomoc w doborze dodatkowego sprzętu komputerowego, jak na przykład kamer czy zestawów do komunikacji przez Internet. Dzięki temu użytkownik wraca do domu z kompletnym wyposażeniem, które pozwala mu od razu w pełni cieszyć się możliwościami, jakie daje globalna sieć.

Komputronik SA współpracuje z operatorem sieci Orange, która oferuje największy zasięg mobilnego internetu w Polsce. Dzięki technologii CDMA klienci Orange Free mają dostęp do szybkiego internetu mobilnego również poza dużymi miastami (na terenie obejmującym 86% powierzchni kraju). W ten sposób osiągają transfery rzędu do 1Mb/s w miejscach, w których użytkownicy innych operatorów muszą liczyć na wolniejsze połączenia typu EDGE. Będąc w zasięgu sieci 3G klienci Orange mogą korzystać z Internetu z prędkością do 42 Mb/s w ramach technologii HSPA+DC. W zasięgu najnowszej technologii Orange znajduje się obecnie prawie 12% populacji, a pod koniec 2011 roku odsetek takich osób zwiększy się do ponad 60%.   

Z usług związanych z mobilnym dostępem do Internetu można korzystać w około 50 salonach Komputronik w całej Polsce. Pełne dane na temat oferty znajdują się pod adresem: www.komputronik.pl/uslugi/orange.

Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga