WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 27 kwietnia 2011

Polacy pokochali iPad'a? Najpopularniejsze tablety

Trzy najpopularniejsze tablety
w I kwartale 2011 roku

Kwiecień 2011 - Polacy pokochali iPad'a, który był najchętniej kupowanym tabletem w I kwartale 2011 roku - wynika z danych internetowego sklepu Komputronik.pl. Ponad 60% klientów, którzy decydowali się na tablet, wybierało jeden z kilku modeli marki Apple. Drugim urządzeniem pod względem popularności okazał się Samsung Galaxy Tab P1000 preferowany przez 30% użytkowników tabletów. Najmniejszym popytem cieszył się Creative ZiiO z 8-procentowym udziałem w sprzedaży Komputronik.pl.

Zdaniem specjalistów w tym kwartale może nastąpić przetasowanie na drugim i trzecim miejscu rankingu. Świadczą o tym parametry i możliwości nowego tabletu ViewPad 7, ultraprzenośnej alternatywy dla iPad'a, która trafił w tym miesiącu do internetowego sklepu Komputronik.pl. Produkt stanowi połączenie smartfonu, komputera menadżerskiego, centrum gier i czytnika książek elektronicznych. Dysponuje aż dwoma kamerami, modemem 3G i dokładnym systemem nawigacji. Produkt marki ViewSonic spełni oczekiwania osób, dla których iPad jest nieco za duży, a jednocześnie chcą się wyróżnić z rosnącego tłumu miłośników sprzętu Apple.  

Tak czy inaczej wydaje się, że na razie trudno będzie jakiejkolwiek marce zagrozić pozycji tabletu Apple. Jednym z czynników, które decydują o sukcesie iPad'a - poza prestiżową marką - może być 9.7-calowy ekran, podczas gdy produkty z logo Samsunga i Creative dysponują 7-calowymi matrycami. Z drugiej strony konkutrencyjne wobec iPad'a tabety mają swoje niezaprzeczalne atuty, którymi nie może pochwalić się produkt Apple. Warto wspomnieć chociażby wyjątkowo długi czas pracy na baterii, który w przypadku ZiiO sięga nawet 25 godzin. Tablet Creative wyposażono ponadto w wyjście HDMI, bez którego muszą obejść się posiadacze iPad'a oraz Galaxy. Z kolei produkt Samsunga oferuje dostęp do czytnika kart microSD, odtwarza filmy w rozdzielczości do 1080p i waży jedynie 0,38 kg.

Według specjalistów IMS Research w 2011 roku na świecie klienci mają kupić aż 58 milionów tabletów. To by oznaczało, że będą stanowić blisko jedną czwartą rynku komputerów przenośnych, podczas gdy w 2010 roku ich udział w tym segmencie wynosił jedynie 8%. Z kolei z danych Macoscope wynika, że obecnie w Polsce działa około 50 tysięcy tabletów, a do końca tego roku ich liczba ma wzrosnąć do 150 tysięcy. 

Najpopularniejsze tablety

Tablet iPad


Liderem najnowszego zestawienia Komputronik.pl jest iPad, w przypadku którego największym popytem cieszył się model 3G z pamięcią o pojemności 32 GB. Tablet wyposażono w moduł 3G, który pozwala na komunikację z siecią w miejscach, w których nie ma możliwości korzystania z WiFi. Świetnie sprawdza się nie tylko jako podręczna sprzętowa przeglądarka internetowa i platforma do obsługi poczty elektronicznej. Przyjemnością jest oglądanie filmów w czasie podróży (w formatach: .mp4, .mpv i .mov), przeglądanie i układanie galerii zdjęć czy granie w gry. Oczywiście iPad bardzo dobrze nadaje się do czytania ebooków i internetowych wydań gazet.  

Samsung Galaxy Tab


Największym konkurentem iPad'ów są tablety, które pracują pod kontrolą systemu Android. Należy do nich Samsung Galaxy Tab P1000, który również dysponuje modułem 3G. Wyświetlane na 7-calowym ekranie obrazy mają rozdzielczość 1024x600 pikseli. Tablet ten wyróżnia się spośród konkurentów kamerą internetową i czytnikiem microSD. Cechuje się bardzo niską wagą - wynoszącą zaledwie 0,38 kg. Dzięki wykorzystaniu systemu Android w wersji 2.2, tablet Samsunga bez problemu obsługuje Flash. Dobrą wiadomością jest także odtwarzanie filmów w niemal każdym formacie (także .mkv) i rozdzielczości do 1080p. Warto także wspomnieć o oprogramowaniu DLNA, które umożliwia między innymi przesyłanie odtwarzanych na tablecie plików video do telewizora lub komputera.  

Tablet Creative ZiiO


Numerem trzy w rankingu Komputronik.pl okazał się Creative ZiiO z 8 GB pamięci, który - podobnie jak tablet Galaxy - umożliwia oglądanie filmów w jakości HD (1080p). W przypadku tej marki zupełnie nie dziwi bardzo dobra jakość dźwięku. Dotknięcie ikony na 7-calowym ekranie powoduje uruchomienie aplikacji Pure Android Audio, dzięki której można uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji audio (np. X-Fi Crystalizer) oraz włączyć moduł Bluetooth. Funkcja X-Fi Expand służy do poprawy jakości dźwięku w filmach i grach. Można je kupować (podobnie, jak ebooki i różne aplikacje) między innymi w sklepie Creative ZiiStore. Ważną cechą ZiiO jest złącze HDMI, za pośrednictwem którego możemy połączyć tablet z telewizorem i oglądać filmy w jakości HD. 

Więcej informacji na temat tabletów Apple, Samsung oraz Creative zamieszczono w internetowym sklepie Komputronik.pl.

Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga