WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 12 lipca 2011

Amazon Kindle traci popularność. Bój olbrzymów Nook vs Kindle a może e-Czytnik Google

Czy Amazon Kindle jest wstanie utrzymać pozycje lidera? Kto zajmie miejsce króla e-Czytników? Jaki e-Czytnik jest najlepszy; Kindle, Nook, a może e-Czytnik Google jest w stanie "namieszać" w czołówce.


Bój olbrzymów

Przyzwyczailiśmy się do sukcesów pierwszego potentata wydawnictw cyfrowych Amazon'u i jego wspaniałego narzędzia Kindle. Rynek nie lubi jednak stagnacji i konkurencja aż czyha na dogodny moment, by zająć miejsce lidera. Po raz pierwszy e-Czytnik Nook sprzedaje się lepiej niż flagowy produkt Amazon.com. Taką elektryzującą informację podała firma IDG, która jednocześnie przewiduje sprzedaż wszystkich e-Czytników na 16,2 mln sztuk w 2011r. To o 24% więcej niż w roku ubiegłym. To również przyczynek dla tych, którzy wieszczą wyparcie popularnych
e-Reader'ów przez tablety. Przykład Nook pokazuje jednak, że właśnie czytniki przejmują funkcje tabletów, których sprzedaż spada i nie można tego zwalać tylko na pożar w fabryce Apple.

Czym jest spowodowany sukces e-Czytnika Nook? Czy chodzi o dostęp do koloru? Czy też możliwość odczytu coraz popularniejszego formatu ePub, przed którym nie wiedzieć czemu tak twardo broni się Amazon? Nook czyta ePub bez problemu w przypadku Kindle wymaga się jednak trochę gimnastyki.Z drugiej strony Kindle 3 + 3G ma darmowy internet co jest niewątpliwą zaletą.
Cóż w tym konkursie piękności jak zawsze rację mają klienci, którzy za to wszystko płacą. Jeszcze niedawno nikt nie przewidywał takiej karuzeli. To jednak jeszcze nie wszystko a zapewne początek gwałtownej walki i zmian.Do akcji wkroczył e-Czytnik Google


e-Czytnik Google Iriver Story HD ( widok z iriver.com )


Już w najbliższą niedzielę czyli 17.07.2011r. trafi do sprzedaży
e-Czytnik Google Iriver Story HD zintegrowany z   ,gdzie będzie można kupować i przeglądać eBooki za pomocą Wi-Fi. Jak informuje   e-czytelnicy będą mieli dostęp do setek tysięcy tytułów płatnych co jest efektem współpracy Google z około 250 księgarniami. Dodatkowym atutem są darmowe eBooki w oszałamiającej ilości 3 mln tytułów. Podobnie jak w Amazon można to wszystko przechowywać w "chmurze", która powoli staje się już chyba standardem.

Cena e-Czytnika Google Iriver Story HD to 139,99$. Niestety trochę to odbiega od ceny w naszych sklepach, gdzie e-Czytnik Iriver Story HD kupimy za niewiele groszy mniej niż 700 zł.

Czytaj też;

Jaki e-Czytnik eBooków wybrać? iRiver Story HD i Onyx Boox M90 w czytio.pl


Liczyć jednak trzeba, że w końcu nasi dystrybutorzy się ockną i pomyślą, że warto jednak pójść na rękę e-czytelnikowi i dostarczyć mu to narzędzie taniej, aby mógł więcej zostawić w kasie księgarni pieniędzy za eBooki. Po co wyważać otwarte drzwi skoro widać jak sprawdzają się gotowe wzorce.

Zobaczymy czy bój olbrzymów przyniesie nam zwykłym e-czytelnikom wreszcie korzyść.

Źródło; wiadomosci.mediarun.pl , googleblog.blogspot.comwww.iriverinc.com

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga