WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

niedziela, 3 lipca 2011

e-Gazety w e-Kiosk.pl codziennie na iPad'a

Gazety codzienne w wersji dla iPada

Od kilku miesięcy czasopisma znajdujące się w ofercie e-Kiosku można czytać m.in. na iPadzie. W ostatnich dniach e-Kiosk udostępnił w wersji dla iPada również dzienniki.


Przegląd Sportowy w e-Kiosk.pl na iPad'a


Posiadacze tabletów firmy Apple, których jest w Polsce podobno już kilkadziesiąt tysięcy, otrzymali właśnie możliwość nabycia kolejnych publikacji na swoje iPady. Po magazynach przyszła kolej na kilkanaście gazet codziennych (m.in. Puls Biznesu, Dziennik Gazeta Prawna, siedem mutacji Gazety Wyborczej, Fakt, Przegląd Sportowy i Sport). Tym samym wszystkie publikacje znajdujące się w ofercie e-Kiosku są teraz udostępniane w dwóch formatach. Co ważne dla wydawców, przygotowanie drugiej wersji ich publikacji nie wiąże się z koniecznością ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.
- Jako zasadę przyjęliśmy, że niezależnie od tego, na ile platform będziemy przygotowywać e-publikacje, koszt ich przygotowania będzie z punktu widzenia wydawców zawsze ten sam – mówi Piotr Kubiszewski, prezes e-Kiosk S.A. – Jest to bardzo istotne, gdyż wkrótce wprowadzać będziemy kolejne czytniki na kolejne platformy.

Zobacz, jak rozpocząć czytanie e-prasy na iPadzie

Warto dodać, że „iPadowe” wersje publikacji można kupić bezpośrednio w serwisie e-Kiosk.pl, a nie w AppStore. W tym ostatnim miejscu znajduje się wyłącznie e-Kiosk Reader, aplikacja służąca do czytania e-publikacji, którą należy zainstalować na tablecie. Jak już informowaliśmy, jedną z największych zalet czytnika e-Kiosku jest to, że za jego pomocą można korzystać z kilkuset tytułów, a nie tylko jednego, jak to ma miejsce w przypadku rozwiązań oferowanych przez poszczególnych wydawców, wymagających instalacji oddzielnej aplikacji dla każdego tytułu.

Źródło; informacja prasowa  e-Kiosk.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga