WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 5 lipca 2011

Nexto.pl z 11 tysięcy eBooków i jednej nocy a Ty śpiszNexto.pl z 11 tysięcy eBooków i jednej nocy czyli

Ciesz się klasyką literatury pobierając e-booka w formacie ePUB bez jakichkolwiek zabezpieczeń DRM

Nexto znowu zaskoczyło konkurencję. 

W nocy z 4.07. na 5.07.2011r. Nexto.pl wprowadziło do swojej bogatej oferty ponad 11 tysięcy eBooków w formacie ePub. Projekt został przygotowany dzięki współpracy z Polską Biblioteką Internetową.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w swoich wszelakich urządzeniach czytać, co piszę!, e-czytać, e-czytać...
Zaleta eBooków ePub została w prosty sposób wytłumaczona w opisie;  

Książka cyfrowa została przygotowana w najwygodniejszym formacie ePub, który umożliwia komfortowy odczyt na większości czytników e-booków na świecie wspierających standard ePub oraz w aplikacjach mobilnych na telefonach, tabletach itp. Format umożliwia intuicyjną zmianę układu tekstu, powiększania i pomniejszania rozmiaru czcionki.

W ubiegłym roku wydawca również zaskoczył podobną akcją wprowadzając do obiegu blisko 3 tysiące tytułów. Teraz w ofercie nextranetu jest już około 14 tysięcy publikacji klasyki w formacie ePub. Dla porównania Klasyka Virtualo ma zaledwie 2 600 tytułów. W jakich cenach każdy widzi.

Nexto natomiast zastosowało umiarkowaną cenę wielce różniącą się od konkurencji i od wydań tradycyjnie papierowych. W przypadku zakupu zapłacimy za każdy tytuł 1,99 zł brutto minus przysługujące zniżki. Jeśli nie mamy ochoty korzystać z bankowości internetowej mamy jeszcze możliwość zapłaty sms'em wartym 2,46 zł brutto w tym nieszczęsny Vat.

Dla tych, którzy nie lubią rozstawać się ze swoją ulubioną Biblią. Ważna informacja.

Biblia Tysiąclecia. Stary Testament - eBook za darmo


Warto więc szybko skorzystać i "dźwigać" Świętą Księgę w swoim równie ulubionym telefonie. Na sezon pielgrzymkowy jak znalazł.


Biblia Tysiąclecia. Stary Testament - eBook ePub (bez DRM)


Pewnie znajdzie się trochę oponentów, którzy powiedzą po co kupować jak możemy czytać za darmo. Zgadza się. Można za darmo czytać w internecie. Jednak kto próbował czytać eBooki w formacie ePub ten doskonale wie jak wielka jest ta różnica w czytaniu. Pominąć nie można również faktu, że ePub czyta się niemal na wszystkim oprócz pralek, lodówek, odkurzaczy itp. Jeszcze. Wszyscy jednak wiemy, że najlepsze są do tego e-Czytniki.

Ciężko teraz będzie powiedzieć malkontentom, że jest mały wybór eBooków po polsku i dlatego nie opłaca się kupować e-Czytnika. Warto, warto i jeszcze raz warto. Inwestycja w e-Czytnik jest porównywalna z regałem na książki papierowe, a przynosi więcej radości i przede wszystkim wygody
i oszczędności naszych anorektycznych portfeli. I nie kurzy się tak.

Wybór mały? Ile książek przeciętnie czyta Polak? Już nie raz było o tym głośno. W jakim czasie można przeczytać tysiąc książek? Przeglądając tytuły można trafić na niejedną perełkę. Literatura przecież nie kończy się na wampirach.

W wakacje wszyscy lubimy dobre wiadomości i niechaj takich będzie jak najwięcej.

Źródło; Nexto.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga