WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

wtorek, 19 lipca 2011

Kindle Textbook Rental - Wypożyczalnia e-podręczników w Amazon Cloud

 Lepiej pożyczyć niż kupować?
 
Amazon.com poinformował o rozpoczęciu nowego projektu Kindle Textbook Rental. Studenci od tej pory mają szanse zaoszczędzić nawet 80% ceny podręcznika. Wszyscy dobrze znamy kłopot jaki pozostaje po zakończeniu nauki i przetrzymywaniem niepotrzebnych już książek. Nie zawsze udaje się ten problem rozwiązać poprzez sprzedaż, a wcześniej nie zawsze mamy możliwość wypożyczenia wydrukowanego egzemplarza w tradycyjnej bibliotece.


Kindle TextBook Rental - wypożyczalnia e-podręczników oferuje studentom wygodniejszą formę wynajmu. Teraz mogą korzystać z bazy kilkudziesięciu tysięcy tytułów renomowanych wydawców takich jak John Wiley & Sons, Elsevier i Taylor & Francis. Długość wypożyczenia - wynajmu to okres od 30 do 360 dni z opcją zakupu jeśli e-podręcznik jest nam wyjątkowo niezbędny i już nie możemy bez niego żyć. Płaci się jednak za czas faktycznego użytkowania wybranej pozycji i przedłużać tyle razy ile jest to potrzebne.

Dzięki Amazon Cloud, gdzie wypożyczone tytuły są przechowywane wraz z notatkami i podkreśleniami nawet po wygaśnięciu najmu. Czytać e-podręczniki możemy wszędzie na PC, Mac, e-Czytniku Kindle lub na telefonie komórkowym. Amazon poszerza swój świat e-książek o wirtualną bibliotekę, na której oczywiście zamierza nieźle zarobić.

Jak pokazują ostatnie fantastyczne wyniki finansowe Google, który zamierza konkurować z Amazon jest to całkiem możliwe. Aż dech zapiera jak można wiele rzeczy robić z takim rozmachem, a czytając bilanse spółek nie chce się jakoś wierzyć, że mamy kryzys.

Źródło; Amazon.com , Kindle Textbook Rental

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga