WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 25 lipca 2011

Watermark bicz na piratów - Audiobooki w sieci dystrybucji Virtualo

Audiobooki w sieci dystrybucji Virtualo


Virtualo rozwija ofertę audiobooków - książki w formacie MP3 do downloadu są już dostępne na Empik.com, a od sierpnia udostępniona zostanie dla Wydawców nowa usługa watermarkowania.

Audiobooki to obok ebooków ważna część oferty Virtualo – dystrybutora treści cyfrowych do największych w Polsce księgarń internetowych. Firma współpracuje obecnie z ponad 140 Wydawnictwami i ponad 10 dużymi odbiorcami treści cyfrowych. W ofercie Virtualo obok 8200 ebooków w formatach EPUB i PDF znajduje się ponad 700 audiobooków w formacie MP3 z ponad dwudziestu wydawnictw. Plany wobec oferty w formacie MP3 są ambitne. „Do końca roku chcemy podwoić posiadaną ofertę audiobooków i podpisać co najmniej kilkanaście umów z nowymi wydawcami specjalizującymi się w książkach audio” – deklaruje Robert Rybski, Prezes Virtualo.

Od początku lipca Virtualo poza ebookami dostarcza na empik.com również audiobooki. Do tej pory w internetowym sklepie Empiku można było kupić audiobooki jedynie na płytach CD. W tym momencie dostępne są już książki MP3 do downloadu, czyli do pobierania przez Użytkownika na podobnej zasadzie jak ebooki. Książkę audio można otworzyć dowolnym odtwarzaczem MP3. W ofercie audiobooków znaleźć można wiele utworów dla dzieci, literaturę piękną, lektury i pomoce szkolne czy książki do nauki języka – w tym wiele nowości i bestsellerów. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie tytuły jak „Tygrysie wzgórza”, „Samsara. Na drogach, których nie ma”, „Ja, jako wykopalisko”, „Gaumardżos” , „Blondynka, jaguar i tajemnica Majów”, czy audiobooki Henninga Mankella.

Rozwój oferty audiobooków wiążę się z nowymi potrzebami ze strony Wydawców – zwłaszcza jeżeli chodzi o rozbudowanie istniejącej infrastruktury technologicznej zapewniającej obsługę sprzedaży audiobooków i ich zabezpieczania przed nieuprawnioną dystrybucją w sieci. Od sierpnia Virtualo umożliwi Wydawcom nowe zabezpieczenie książek audio za pomocą tzw. watermarku. Partnerem technologicznym w zakresie watermarkowania audiobooków jest niemiecki międzynarodowy koncern Fraunhofer-Gesellschaft. „Nowy watermark będzie zupełnie niekłopotliwy dla Klientów. Jeżeli nie będą próbować oni rozprzestrzeniać plików w nieuprawniony sposób nawet nie odczują jego istnienia” – zdradza Robert Rybski.
To jednak nie koniec zmian związanych z audiobookami. Opcja odczytywania audiobooków pojawi się w kolejnych wersjach również w aplikacjach na urządzenia mobilne Virtualo czyli w aplikacjach na iPada, iPhone’a oraz Androida, która na jesieni zostanie udostępniona w Android Market. 

Źródło; Informacja prasowa

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga