WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 3 grudnia 2008

Ściągi do matury

Wydawnictwa cyfrowe czy to tylko ściągi czy też coś więcej?W gorączce przygotowań maturalnych czy przygotowań do zaliczeń lektur to na pewno wspaniałe uzupełnienie,a kto wie czy czasem nie ostatnia deska ratunku.W szybki sposób pozwalają nam poznać materiał,o którym "zapomnieliśmy" albo po prostu nie mieliśmy na to czasu.Starsi z zazdrością obserwują rozwój technologii,bo za ich czasów czegoś takiego nie było.Ile pał dałoby się uniknąć,ile egzaminów łatwiej byłoby kiedyś zdać,gdyby wcześniej był dostęp choćby do lektur czytanych.


Teraz wystarczy wejść na odpowiednią stronę i ściągać dowolne lektury czy podręczniki.E-podręczniki to na pewno nie pora,aby o nich w tej chwili pisać,bo wszyscy są w nie zaopatrzeni,ale jaka to wygoda i przyszłość.Nie dość,że dzięki wydaniom cyfrowym możemy je zmieścić w kieszeni lub nosić na smyczy na szyji to jeszcze nie musimy targać ciężkiej teczki objuczeni jak wielbłądy.Wygoda,więc jest przynajmniej podwójna,pomijając cenę o wiele niższą niż tradycyjne papierowe,ciężkie i niewygodne publikacje szkolne,ale objętość oraz łatwość posługiwania się nimi.


Coraz więcej wydawnictw idzie w tym kierunku i rynek nie tylko książki czytanej,ale i e-podręczników na nasze szczęści rozwija się coraz szybciej.W dużych aglomeracjach,ale również w mniejszych miejscowościach coraz większym problemem jest czas poświęcony na dojazdy.To czas,w którym nie zawsze jest możliwość spokojnego korzystania z wiedzy zawartej w tradycyjnych wydaniach książek.W dobie upowszechnienia odtwarzaczy i coraz lepszych telefonów mamy unikalną możliwość maksymalnego wykorzystywania czasu na naukę czy poznawanie ulubionych lub,co zawsze najgorsze,obowiązkowych lektur.


Książki czytane są wydawane na coraz lepszym poziomie i wcale nie chodzi już tylko o walory techniczne,ale o wykonanie i wartości jakie wnoszą poszczególne interpretacje.

Czytając książke często nie ograniczamy się przecież do samego utworu literackiego,ale także sięgamy po wykonanie teatralne czy adaptację filmową.Oczywiści skutki artystyczne są różne,ale nie oznacza to wcale,że cofamy się w rozwoju i nie rozwijamy się intelektualnie.


Wszyscy dobrze wiemy,że współczesne życie opiera się na wiedzy i to nie tylko takiej,która wykorzystywana jest do umiejętności posługiwania się narzędziami,ale wiedzy,która pozwala nam funkcjonowac w życiu prywatnym i tu ważną rolę spełniają wszelkiego rodzaju poradniki itp. media oparte na psychologii,ale też znajomość języków,kultury,myśli i idei,które coraz szybciej się rozprzestrzeniają i wywierają wielki wpływ na nasze życie.


Wykorzystując nową technikę coraz bardziej się rozwijamy i zasługujemy na coraz lepszą egzystencje.Pobudzamy inne sfery naszego mózgu co coraz częściej udowadniają badania naukowe.Mówienie,więc ze nowe technologie ograniczają człowieka staję się pomału anachronicznym mitem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga