WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 17 grudnia 2008

E-podręczniki

E-podręczniki - cienkie,elastyczne wyświetlacze staną się już niedługo stałym wyposażeniem uczniów na Śląsku.Z inicjatywy Ślaskiego Kuratorium Oświaty czytniki e-podręczników,encyklopedii,słowników i lektur odciążą ciężkie tornistry i staną się pomocą w nauce.Na ekranie będzie można nie tylko czytać,ale również zapisywać notatki i rozwiązywać ćwiczenia.

Problemem oczywiście jest cena oraz tradycyjne podejście wydawców,których trudno jest namówić do wydawania książek w wersjach cyfrowych.E-podręczniki już dostępne na rynku i ich oferta się poszerza.

Przyszłość rysuje się,więc różowo i chwała kuratorium,że "ryzykuje".Może również uda się zaszczepić tych nauczycieli,którzy jeszcze nieufnie podchodzą do nowinek.Przykład idzie przecież z góry.Trzymamy kciuki choćby w imię prostych kręgosłupów naszych dzieci.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga