WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 20 grudnia 2008

Cinemahrad - Najnowsze Kino Polskie

Wczoraj zakończył się Festiwal Cinemahrad - Najnowsze Kino Polskie.W ostatnim dniu publiczności szczególnie zapadł w pamięci nagrodzony film w kategorii dokumentu "Muzyczna partyzantka" opowiadający o młodych zespołach rockowych będących przeciwnikami reżimu Łukaszenki oraz przezabawny film Piotra Matwiejczyka "Kup teraz".

Piotr Matwiejczyk młody reżyser zebrał w tym filmie zrealizowanym przez http://www.muflonpictures.pl/ świetną obsadę w osobach ; Dawida Antkowiaka, Beaty Lecg, Pauliny Zgody, Ewy Ziętek, Pawła Wawrzecki, Marcina Dorocińskiego, Mirosława Baki, Emilii Krakowskiej, Roberta Makłowicza i oczywiście samego reżysera we własnej osobie.

Dobry scenariusz i dialogi raz po raz wywoływały gromki śmiech publiczności.Pozazdroszczenia godna jest umiejętność Matwiejczyka namawiania gwiazd polskiego kina do gry w filmach niskobudżetowych.Cieszy równocześnie,że są gwiazdy,którym sukces nie zawrócił w głowach i dają się namówić do realizacji filmów z ciekawymi pomysłami.
Tacy ludzie nadzieją naszego kina,a ich prace zasługują na szersze rozpropagowanie.

Po projekcji młody reżyser opowiadał o sobie i swoich filmach.Przytoczył też anegdoty związane z filmem i uchylił rąbka tajemnicy produkcji.Jedna z nich dotyczyła wynajęcia sali prosektorium do sceny filmu,w której jako profesor medycyny występował Robert Makłowicz.Podczas rozmowy na temat udostępnienia sali oraz specjalistycznego oprzyrządowania do kręcenia filmu ze strony szpitala padło pytanie ; "- co Makłowicz będzie tam gotował ? ".To daje namiastkę przyszłym widzom w jakiej konwencji jest ten interesujący film.

Festiwal w tym roku stał na dobrym poziomie co przyznali stali bywalcy.Większość publiczności wyszło z niego z poczuciem dobrze spędzonego czasu.Trzeba jednak przyznać,że przydałoby mu się trochę więcej reklamy,bo jest tego naprawdę wart.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga