WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

sobota, 17 stycznia 2009

Donald Katz Kopernik audiobooków

Kiedy 12 lat temu Donald Katz zakładał jedną z najbardzie znanych i popularnych księgarni internetowych z ksiązkami audio czyli audiobookami na świecie zapewne nie przypuszczał,ze jego genialna myśl rewolucyjnie wpłynie na odbiór literatury.

Stworzony przez wybitnego wizjonera serwis Audible w swojej ofercie posiada przeszło ponad 16 ooo tytułów książek! Polski internet nie może jeszcze się poszczycić takimi osiągnięciami, ale mnożące się platformy sprzedażowe zdobywają coraz większa popularność. Mankamentem jednak naszego rynku jest jeszcze zbyt mały wybór publikacji, ale wielu wydawców coraz bardziej przekonuje się do wydawnictw cyfrowych pod naporem rzeszy użytkowników.

Donald Katz na pomysł i propagowanie audiobooków wpadł obserwując zachowanie milionów Amerykanów, którzy nie tylko z miłości, ale i z konieczności spędzają wiele godzin w podróży samochodem. W 1995 roku obliczył, ze około 93 miliony obywateli Stanów Zjednoczonych dojeżdżając do pracy przez 600 milionów godzin tygodniowo słucha radia !

To odkrycie dało mu bezpośredni impuls do działania, aby to wykorzystać i to z jakim fenomenalnym skutkiem. Jego stwierdzenie ; "Twoje oczy są zajęte, ale myśl masz wolną" doprowadziło do rozkwitu książki audio.

Branże audiobooków poznał między innymi z powodu córki, która cierpiała na dysleksję. Dysleksja to trudność w pisaniu i czytaniu. Okazuje się, ze doświadczenie Donalda Katza w zwalczaniu tej przypadłości pozwoliło mu pokonać trudności córki dzięki audiobookom, które ułatwiają naukę czytania ! Jego córka czytała i słuchała jednocześnie. To naprawdę godne polecenia wielu nauczycielom, którzy potrafią bagatelizować ten problem i nie mieć wiedzy jak wielce jest to przydatne narzędzie w procesie nauczania.

Rynek książki audio przyśpieszył wraz z pojawieniem się iPod'ów. Twórca tego urządzenia Steve Jobs był pod wpływem idei Donalda Katz'a. Stworzył produkt również pod kątem użytkowania audiobooków.

Era gutenberowskiego druku zapewne nie odejdzie do lamusa historii. Książki audio jednak ze względu na wieloraką funkcjonalność zdobywają serca miłośników kultury i nauki.

Źródło ; www.magazynyinternetowe.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga