WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 19 stycznia 2009

E-reader, e- czytnik, e-paper z Plastic LogicBrytyjska firma Plastic Logic z wielkim rozmachem realizuje swój projekt e-paperu, e- czytnika, który zdolny jest odtwarzać elektroniczne książki i czasopisma oraz pliki pdf, Word'a, Excela i PowerPoint'a. Urządzenie jest wielkości kartki papieru formatu A4 czyli 22x28 cm. Nieco grubsze od niej, ale za to posiada dużo lepszą funkcjonalność.

Niedawno powstała w Dreźnie nowa fabryka Plastic Logic ma produkować około miliona sztuk rocznie. Cienki i elastyczny dotykowy ekran odporny na zginanie i uderzenia początkowo ma być skierowany dla ludzi biznesu, którzy najchętniej podchodzą do wszelkich nowinek.

Ten e-czytnik, którego ramka zabiera co prawda nieco powierzchni ekranu, waży zaledwie 350 gram, a jego grubość to 10 mm. W ramce za to mieszczą się baterie, które zapewniają tydzień pracy, procesor, pamięć, bluetooth, Wi-Fi oraz gniazdo sieciowe.

W chwili obecnej urządzenie nie pracuje jeszcze w kolorze, ale zapewne długo to nie potrwa jeśli rynek pozytywnie zweryfikuje produkt. Ciekawe jaka będzie cena i jak szybko będzie on dostępny w naszym kraju. Podobno będzie można go zakupić już w pierwszym półroczu tego roku. Uczniowie i studenci obok przedsiębiorców już zapewne zacierają ręce, że nie będą musieli targać ciężkich teczek.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga