WYDAWNICTWA CYFROWE ZAWSZE TAM,GDZIE TY

Wydawnictwa cyfrowe to rzeczywiście współczesna rewolucja.Subiektywny Blog poświęcony informacjom i nowościom publikacji elektronicznych pozwalającym zabieganym wykorzystywać maksymalnie czas bawiąc i ucząc,dają niewidomym i niedowidzącym nieograniczony dostęp do wiedzy oraz ograniczają degradacje naszego niepowtarzalnego środowiska.O tym wszystkim piszę.

kontakt ; wydawnictwacyfrowe@gmail.com

Szukaj na tym blogu

środa, 14 stycznia 2009

Major a sprawa Palikota

Skąd takie porównanie Major - Waldemar Frydrych legendarny bohater Pomarańczowej Alternatywy a Palikot kontrowersyjny polityk "skandalista" ?

Obie postaci łączy pewna subtelna nić.Jeden i drugi w niekonwencjonalny sposób przedstawiają swoje argumenty krytykujące rzeczywistość.Wiele z tych treści wywołuje efekt zamieszania może i czasem niesmaku,ale trzeba przyznać,że często artykułują to co większość z nas chciałaby powiedzieć lecz boi się do tego przyznać.Tak naprawdę stwierdzenie o sprostytuowaniu niektórych polityków nie jest czymś nowym,więc dlaczego wywołało tak wielkie larum?

Wystarczy przejrzeć komentarze blogu Palikota albo inne wypowiedzi internautów w wolnym medium i gdyby nie podpisy wiele z nich przypisalibyśmy Palikotowi.To jednak nasze myśli.Nie dziwi,że przeszkadza to pseudo prawicy,która tak naprawdę jest bardziej lewicowa niż lewica,ale dziwi rozhisteryzowana reakcja PO.

Błedem jest pacyfikowanie w ten sposób działań może nie zawsze finezyjnych,ale działań.Platforma jakby zapomniała,że ten człowiek ma mandat społeczny podobnie jak Kaczyńscy i z tym niestety trzeba się zgadzać i uszanować.

W socjalistycznym obozie PiS-u jakoś nikt nawet po dużo gorszych wypowiedziach nie został ukarany chyba,że własne gniazdo kalał.Dlaczego więc PO chce być bardziej pisowska od PiS-u?Jeśli ktoś poczuł się urażony w demokratycznym państwie jest przecież droga sądowa dochodzenia swoich racji.

Palikota chce się zneutralizować bo być może staje się on zbyt silną wizerunkowo postacią i zbyt wielu zaczyna się utożsamać z jego wypowiedziami.Szanujmy jednak ludzi za to co robią,a nie tylko co mówią.

Z Majorem Waldemarem Frydrychem rzecz miała się podobnie.Dopóki jego happeningi pokazywały absurdy rzeczywistości i jednoczyły wokół ruchu Pomarańczowej Alternatywy wszyscy przyklaskiwali.Wykreowany na pierwszego happenera PRL-u wyrażał to co większość społeczeństwa myślała o "komunie",ale bała się sama to wyrazić.Stąd zapewne narodziła się popularność tego trendu.Duże znaczenie miał również humor akcji tak bardzo przez nas lubiany.

Gdy rozpoczęło się jednak rozdanie decyzyjności i władzy ruch mimo dokonań został zmarginalizowany.Powód?Lubimy się pośmiać i nadrwiwać,krytykować,ale innych,nie siebie.
Obaj bohaterowie pokazują jednak,że z siebie też można się śmiać.Karanie wolnego słowa może być strzałem do własnej stopy.

Na marginesie Major podobnie jak Palikot nie przestał się wypowiadać i pisze książki oraz blog Krasnoludki i Gamonie .

Brońmy różnorodności i kolorytu także w polityce.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Archiwum bloga